Europska liga: Roma prošla nakon prekida u Rotterdamu, Kalinić strijelac za Dnipro u Pireju

Četvrtak, 26. veljače 2015. 23:25 Napisao/la  SC

Novi neredi na De Kuipu uzrokovali prekid utakmice, Roma prošla dalje golovima Ljajića i Gervinha. Pet talijanskih klubova viziralo osminu finala Europske lige

Poznati su svi sudionici osmine finala Europske lige. Nije bilo produžetaka u večernjem programu utakmica, na sedam stadiona palo je nešto manje pogodaka od onog posljepodnevnog dijela, ali zanimljivosti nije manjkalo. U Rotterdamu je susret između domaćeg Feyenoorda i Rome bio prekinut na dvadesetak minuta zbog nezaobilaznih navijačkih nereda koji su pratili taj dvomeč. Francuski sudac Turpin poslao je igrače u svlačionicu nakon što su na teren De Kuipa počele letjeti kojekakve stvari kojima ondje nije mjesto. Roma je i u takvoj situaciji prošla dalje. Dva je puta asistirao Torosidis, zabijali su Ljajić uoči poluvremena odnosno Gervinho u 'trećem nastavku' kojeg je otvorio Manu svojim pogotkom. Manu je zabio tek nakon što je ušao, no slavlje domaćih navijača trajalo je tek tri minute.

Čak je pet talijanskih predstavnika našlo svoje mjesto u osmini finala. Fiorentina i Inter to su učinili ranije, a Roma, Napoli i Torino navečer. Napoli je potvrdio stvari protiv Trabzonspora pogotkom de Guzmana, Torino je slavio u Bilbau kod Athletica. Iako je španjolska momčad nakon prvog ogleda imala aktivnih 2:2, Torino je pogotkom Darmiana u 68. minuti upisao pobjedu vrijednu prolaska. Dnipro je sačuvao prednost od 2:0 iz prve utakmice, u Pireju su Ukrajinici protiv Olympiakosa odigrali 2:2, a posljednji je pogodak na utakmici zabio hrvatski napadač Nikola Kalinić. Club Brugge je sa ukupnih 6:1 prošao danski Aalborg, dok su Sporting i Wolfsburg u Lisabonu odigrali bez pogodaka. Nijemci su prošli zahvaljujući pobjedi od 2:0 u prvoj utakmici.

Europska liga - šesnaestina finala, uzvratni susreti

Feyenoord - Roma 1:2 (Manu 57/Ljajić 45+1, Gervinho 60) (prva utakmica 1:1)

FEYENOORD: Vermeer - Boulahrouz (56 Manu), van Beek, Kongolo, Nelom - El Ahmadi, Toornstra, Clasie - Karsdorp, Kazim-Richards (30 te Vrede), Vilhena (84 Achahbar)

ROMA: Skorupski - Manolas, Torosidis, Yanga-Mbiwa, Holebas - Keita, De Rossi, Pjanić (74 Nainggolan) - Ljajić (74 Iturbe), Totti (83 Paredes), Gervinho

Athletic Bilbao - Torino 2:3 (Iraola 44, de Marcos 61/Quagliarella 16-11m, Lopez 45+3, Darmian 68) (prva utakmica 2:2)

ATHLETIC: Herrerin - Iraola, Exteita, Laporte, de Marcos - Gurpegi (42 Williams) - Extebarria (70 Susaeta), San Jose, Rico (79 Lopez) - Muniain, Aduriz

TORINO: Padelli - Maksimović, Glik, Moretti - Darmian, Vives, Gazzi, El Kaddouri (83 Farnerud), Molinaro - Lopez (73 Martinez), Quagliarella

Everton - Young Boys 3:1 (Lukaku 25-11m, 30, Mirallas 42/Sanogo 13) (prva utakmica 4:1)

EVERTON: Howard - Coleman, Jagielka, Alcaraz, Garbutt - McCarthy (61 Bešić), Gibson, Barry - Naismith (80 Osman), Lukaku (49 Kone), Mirallas

YOUNG BOYS: Wolfl - Sutter, Vilotić, Rochat, Lecjacks (57 Burki) - Zarate, Sanogo, Bertone, Nuzzolo (68 Gendt) - Hoarau, Kubo (76 Afum)

Napoli - Trabzonspor 1:0 (de Guzman 19) (prva utakmica 4:0)

NAPOLI: Cabral - Mesto, Henrique, Britos, Ghoulam - Jorginho, Inler - Callejon (77 Hamsik), de Guzman (69 Gabbiadini), Mertens - Higuain (63 Zapata)

TRABZONSPOR: Arikan - Dursun (88 Yavru), Bosingwa, Demir, Dogan - Ekici, Atik (77 Aydogdu), Medjani - Hurmaci, Cardozo, Zengin (84 Yilmaz)

Sporting - Wolfsburg 0:0 (prva utakmica 0:2)

SPORTING: Patricio - Cedric, Oliveira, Figueiredo, J. Silva - Carvalho - Carillo (77 Mane), Mario, A. Silva (64 Slimani), Nani - Tanaka (77 Montero)

WOLFSBURG: Benaglio - Trasch, Naldo, Knoche, Rodriguez - Guilavogui, Luiz Gustavo - Schurrle (61 Caligiuri), De Bruyne (90 Arnold), Vieirinha (76 Schafer) - Dost

Olympiakos - Dnipro 2:2 (Mitroglou 14, Dominguez 90-11m/Fedecki 22, Kalinić 90+2) (prva utakmica 0:2)

OLYMPIAKOS: Jimenez - El Abdellaoui, Santana, Siovas, Masuaku - Milivojević - Durmaz (65 Dossevi), Dominguez, Kasami, Afellay (65 Fortounis) - Mitroglou

DNIPRO: Boyko - Egidio, Cheberyachko, Douglas, Fedecki - Konopljanka, Fedorčuk (84 Bezus), Kankava, Nascimento (76 Gama) - Rotan - Zozulja (62 Kalinić)

Club Brugge - Aalborg 3:0 (Vazquez 11, Oulare 64, Mbombo 74) (prva utakmica 3:1)

CLUB BRUGGE: Ryan - Meunier (78 De Bock), Mechele, Duarte, De Fauw - Simons - Refaelov, Vormer, Vazquez (75 Silva), Mbombo - Oulare (75 Dierckx)

AALBORG: Larsen - Dalsgaard (70 Thrane), Petersen, Thelander, Kristensen - Bruhn, Wurtz (58 Augustinussen), Risgard, Thomsen - Enevoldsen (63 Jacobsen), Helenius