Europska liga: Osijek stekao dva pogotka prednosti, Ejupi i Grezda kaznili obranu Luzerna

Četvrtak, 13. srpnja 2017. 22:41 Napisao/la  SC

Prva utakmica 2. pretkola Europske lige: Osijek - Luzern 2:0

Osijek je ostvario pobjedu protiv Luzerna, koja potiče optimizam uoči uzvrata.

Dva pogotka prednosti i saznanje da se protiv Luzerna može nadigravati, momčadi Zorana Zekića širom otvaraju vrata 3. pretkola.

U prvom dijelu Osječani su bili izrazito dominantni, stvorili su nekoliko izglednih prilika, najbolje nisu iskoristili Bočkaj i Lopa. Bočkaj je zatresao gredu...

U drugom dijelu Luzern je bolje stajao na terenu, krenuli su gosti otvorenije, što je otvorilo prostora za domaćine.

U 66. minuti Bočkaj je ubacio rukom iz auta, a Ejupi bio najviši u skoku i glavom zabio za 1:0.

Razigrali su se domaći nogometaši, u 79. minuti Grezda je ušao u kazneni prostor Luzerna i klizeći zabio za  2:0.

OSIJEK: Malenica, Šorša, Škorić, Barać, Barišić, Mioč, Mudražija, Bočkaj (od 89. Perošević), Lopa (od 82. Lukić), Grezda (od 84. Boban), Ejupi

LUZERN: Omlin, Schwegler, Knežević, Arnold (od 18. Schmid), Lustenberger, Ugrinić (od 67. Schneuwly), Custodio, Kryeziu, Schürpf, Itten, Rodriguez

Prva utakmica 2. pretkola Europske lige: Osijek - Luzern 2:0 (Ejupi 66, Grezda 79)