Europska liga: Liverpool izbacio Man. United, Eduardo odlučio pobjednika pogotkom u nadoknadi

Četvrtak, 17. ožujka 2016. 23:20 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice osmine finala: Man. Utd - Liverpool 1:1 (1:3),  Andrelecht - Šahtar 0:1 (1:4 ) (Eduardo 90+3), Braga - Fenerbahce 4:1 (4:2), Sevilla - Basel 3:0 (3:0),  Tottenham - Borussia Dortmund 1:2 (1:5)

Unatoč dva gola prednosti iz prve utakmice Liverpool je na Old Traffordu krenuo dosta otvoreno s četiri izrazito ofenzivna igrača (Coutinho, Firmino, Sturridge, Lallana).

To je ostavljalo puno prostora za Manchesterove ofenzivce, pa su se redale prilike Manchestera (Lingard 18, Mata 19, Martial 21).

Nakon prekšaja na Martialu sudac je u u 30. minuti opravdano dosudio kazneni udarac za Manchester United. Martial je sam izveo kazneni udarac i time okrunio bolju igru Manchestera.

Ipak, na samom kraju prvog poluvremena Coutinho zabija gol vrijedan četvrfinala.

U nastavku je Manchester pokušao promijeniti rezultat, međutim, ostalo je 1:1, odnosno, ukupnih 3:1 za Liverpoool.

Borussia Dortmund je protiv Tottenhama riješila pitanje prolaska u četvrtfinale već u 24. minuti, kada je Aubamejang pogotkom povećao ukupnu prednost Nijemaca na 4:0. U nastavku je svaka momčad zabila po jedan pogodak.

Sevilla je bez većih problema preskočila Basel, Šahtar je pobjedom u Belgiji eliminirao Anderlecht. Obje momčadi završile su susret s destoricom, jer su isključeni Kucher i Mbodji.

U Bragi su domaćini suvereno pregazili Turke nakon isključenja veznjaka Fenerbahcea Mehmeta Topala u 66. minuti, a do kraja susreta još je isključen strijelac jedinog pogotka za Fenerbahce Potuk.

Dejan Lovren i Dario Srna odigrali su svih 90 minuta za svoje momčadi, dok je Eduardo da Silva u igru ušao u sučevoj nadoknadi i zabio za slavlje Šahtara.

Uzvratne utakmice osmine finala: Man Utd - Liverpool 1:1 (1:3) (Martial 31-11m/Coutinho 45), Andrelecht - Šahtar 0:1 (1:4 ) (Eduardo 90+3), Braga - Fenerbahce 4:1 (4:2) (Hassan 11, Josue 69, Stojiljković 79, Silva 83/Potuk 45+3), Sevilla - Basel 3:0 (3:0) (Rami 35, Gameiro 44, 45), Tottenham - Borussia Dortmund 1:2 (1:5) (Aubameyang 24, 71)