Europska liga: Hajduk pobijedio Brondby dvama pogocima Ante Ercega

Četvrtak, 03. kolovoza 2017. 22:38 Napisao/la  Ivan Jelić

Uzvratna utakmica 3. pretkola Europske lige: Hajduk – Brondby  2:0

Hajduk se plasirao u play-offu nakon što je uzvratu pobijedio danski Brondby dvama pogocima Ante Ercega.

Prvi susret odigran prije sedam završio je u Kopenhagenu bez pobjednika ali i bez golova.

Trener Splićana Joan Carrillo nije mogao računati na Radoševića, kojeg je „uhvatila“ viroza, umjesto njega od prve minute priliku je dobio Kožulj.

Sa druge strane strateg gostiju Alexander Zorniger nije zbog ozljede mogao računati na najboljeg igrača i strijelca Pukkija.

Prvi su nakon samo četrdesetpet minuta priprijetili gosti sa vrha kaznenog prostora sa desne strane pucao je Wilczek, Stipica je bio na mjestu.

Sa druge strane prijetio je Vlašić, no Ronnow je bio na mjestu.

Zahvaljujući sjajnim obranama Ronnowa gosti su u 16. minuti sačuvali svoju mrežu netaknutom, najprije je pucao Vlašić, gostujući vratar odbio je loptu koja je došla do Kožulja koji sa nekih desetak metara puca danski čuvar mreže čudesnom obranom spašava da domaćini ne povedu.

Stopostotnu priliku propustio je u 39. minuti Kožulj, s lijeve strane ubacio je loptu u kazneni prostor gostiju Memolla, preletjela je svih stigla do Kožulja na desnoj strani koji sam sa desetak metara pucao preko gola.

Otvaranje drugog dijela susreta nije donio nikakvo uzbuđenje niti na jednoj i drugoj strani.

Iz takve „uspavanke“ Hajduk je poveo.

Memolla je ubacio sa lijeve strane, Erceg je bio naspretniji izblizine je pucao i pogodio mrežu.

Samo tri minuta kasnije Erceg se po drugi puta upisao u listu strijelaca najprije je Hamza pucao lopta je pogodiladesnu stativu gola gostiju, odbila se ponovno do njega, ubacio je pred vrata Ronnowa gdje Ercegu nije bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu.

HAJDUK: Stipica 7, Juranović 6,5, Nižić 7, Lopez 7, Memolla 7, Savvas 6,5, Kožulj 7 (od 75. Šehić -), Hamza 7, Erceg 8 (od 82. Said - ), Vlašić 7, Futacs 6 (od 90. Pešić - ).

BRONDBY: Ronnow 6,5 Larsson 5,5, Hermannsson 5,5 Rocker 5,5, Crone 5,5, Norgaard 6, Fisker  5, (od 65. Tibbling - ), Halimi (od 62. Mensah 5), Cristensen 5, Mukhtar 5, Wilczek 5 (od 65, Kalmar - ).

Uzvratna utakmica 3. pretkola Europske lige: Hajduk – Brondby  2:0 (2:0) (Erceg 60, 63)