EUROPA LIGA

Pobjeda Fiorentine, hat-trick Ibrahimovića i Džeke

Četvrtak, 16. veljače 2017. 21:23 Napisao/la  SC

Rezultati prvih utakmica 1/16: Celta Vigo - Shakhtar 0:1, Borussia (M) - Fiorentina 0:1, Manchester United - St. Etienne 3:0

Nogometaši Fiorentine pobijedili su minimalnim rezultatom u gostima kod Borussije Monchengladbach u prvom susretu šesnaestine finala Europske lige.

Fiorentina je slavila 1:0 fantastičnim golom Federica Bernardeschija.

Momčad za koju su od prve minute zaigrali Milan Badelj i Nikola Kalinić (Kalinić je igrao do 77. minute) povela je  iz prvog udarca na vrata domaćih.

Sudac je u 44. minuti dosudio slobodan udarac na više od 25 metara od gola, a Bernardeschi je potom opalio u sami gornji kut vratara Sommera.

Shakhtar je u Vigu pobijedio Celtu. Jedini pogodak postigao je Leschuk u 27. minuti, a Darijo Srna odigrao je cijeli susret.

Gent je sa Lovrom Kalinićem na golu srušio Tottenham na domaćem terenu.

Fantastični Zlatan Ibrahimović postigao je hat-trick i donio pobjedu Manchester Unitedu u dvoboju sa St. Etiennom.

Hat-trick je postigao i Edin Džeko u srazu Villareala i njegove Rome. Roma je slavila u gostima sa 0:4.

Rezultati prvih utakmica 1/16: Krasnodar - Fenerbahče 1:0 (Claesson 4), Alkmaar - Lyon 1:4 (Jahanbakhsh 68/ Tousart 26, Lacazette 45+2, 57, Ferri 90+4), Astra - Genk 2:2 (Budescu 43, Seto 90/ Sastagne 25, Trossard 83), Celta Vigo - Shakhtar 0:1 (Leschuk 27), Rostov - Sparta Prag 4:0 (Mevlja 15, Poloz 38, Noboa 40, Azmoun 68), Gent - Tottenham 1:0 (Perbet 59), Ludogorets - Kopenhagen 1:2 (Keseru 81/ Anicet 2-ag, Toutouh 53), Borussia (M) - Fiorentina 0:1 (Bernardeschi 44), Olympiakos - Osmanlispor 0:0, Anderlecht - Zenit 2:0 (Acheampong 5, 31), Athletic Bilbao - APOEL 3:2 (Balenziaga 38, Aduriz 61, Williams 72/ Efrem 36, Gianniotas 89), Hapoel Beer Sheva - Besiktas 1:3 (Barda 44/ William 42-ag, Tosun 60, Hutchinson 90), Legia - Ajax 0:0, Manchester United - St. Etienne 3:0 (Ibrahimović 15, 75, 88-11m), PAOK - Schalke 0:3 (Burgstaller 27, Meyer 82, Huntelaar 90), Villareal - Roma 0:4 (Emerson 32, Džeko 65, 79, 86)