Real Madrid i Bayern plasirali se u polufinale Lige prvaka, Kraljevski klub izbacio City

Srijeda, 17. travnja 2024. 23:51 Napisao/la  SC

Odavno jedna momčad Real Madrida nije izgledala podređenije u jednoj utakmici Lige prvaka.

Uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka

Real Madrida plasirao se u polufinale nakon boljega izvođenja jedanaesteraca od Manchester Cityja.

Način na koji je Real Madrid ušao u polufinale poseban je po tome što odavno jedna momčad Real Madrida nije izgledala podređenije u jednoj utakmici Lige prvaka.

U 12. minuti sjevnula je kontra Real Madrida, Vinicius je pobjegao desnom stranom, ubacio je na drugu vratnicu prizemno, Rodrygo je iz drugoga pokušaja svladao Edersona - 0:1.

Početak utakmice puno je obećavao, nitko nije mogao pretpostaviti da je Real Madrid već u 12. minuti prestao postojati u fazi napada!

Do kraja regularnog dijela gosti nisu uputili ni udarac prema vratima.

Momčad Real Madrida cijelu utakmicu provela je u zadnjoj trećini, većinom u svom kaznenom prostoru, Manchester City teško je pronalazio slobodne (među) prostore, malo je bilo pravih individualnih poteza.

Real Madridu jedino se mora odati priznanje da je izdržao jaki pritisak iako je primio pogodak, Rudiger je kratko odbio, De Bruyne je utakmicu odveo u produžetke.

Pred kraj regularnog dijela De Bruyne nije iskoristio zicer, Akanji je odigrao prizemno, veznjak Cityja trebao je samo s desetak metara loptu kao treningu poslati u mrežu.

Pritisak Manchester Cityja u produžecima nije prestao, ali nije više bio intezivan, i tako moćne momčadi imaju svoje fizičke limite.

U 106. minuti Real Madrid je propustio prvu priliku nakon čak 94 minute igre, Akanji je promašio loptu, Rudiger je neočekivano ostao sam ispred Edersona, reagirao je kao pravi stoper i loptu poslao u gledalište.

City ni u produžecima nije uspio razbiti madridski zid ispred Lunina.

MANCHESTER CITY: Ederson, Walker, Ruben Dias, Akanji (112 Stones), Gvardiol, Rodri, De Bruyne (112 Kovačić), Bernardo Silva, Foden, Grealish (72 Doku), Haaland (91 Alvarez)

REAL MADRID: Lunin, Carvajal (111 Militao), Nacho, Rüdiger, Mendy, Valverde, Camavinga, Kroos (79 Modrić), Bellingham, Rodrygo (84 Diaz), Vinicius (103 L. Vasquez)

Manchester City - Real Madrid 1:1 (3:3) (Rodrygo 12/De Bruyne 76)
* u zagradi rezultat prve utakmice

Jedanaesterci: Alvarez 1:0, Modrić - Ederson brani, B. Silva - Lunin brani, Bellingham 1:1, Kovačić - Lunin brani, L. Vasques 1:2, Foden 2:2, Nacho 2:3, Ederson 3:3, Rudiger 3:4

Bayern se plasirao u polufinale nakon pobjede protiv Arsenala u uzvratnoj utakmici polufinala!

Kao što se moglo očekivati nakon prve utakmice na Etihadu (2:2), svatko tko je je snagu Bayerna procijenjivao prema rezultatima u Bundesligi podcijenio je objektivne mogućnosti bavarske momčadi.

Neće Bayern biti autsajder ni u polufinalu!

BAYERN: Neuer, Kimmich, Dier, De Ligt, Mazraoui (76 Min-Jae), Laimer, Goretzka, Sane (89 Upamecano), Musiala, Guerreiro, Kane

ARSENAL: Raya, White, Gabriel, Saliba, Tomiyasu (86 Nketiah), Ödegaard, Jorginho (68 Jesus), Rice, Saka, Havertz, Martinelli (68 Trossard)

Uzvratna utakmica četvrtfinala Lige prvaka: Bayern - Arsenal 1:0 (2:2) (Kimmich 63)