Liga prvaka: Nenad Bjelica debitirao na klupi njemačkog kluba remijem u Bragi

Srijeda, 29. studenog 2023. 23:08 Napisao/la  SC

Inter se uspio vratiti u utakmicu nakon što je do odmora gubio 0:3, Manchester United remijem u Istanbulu zadržao šanse

Liga prvaka - 5. kolo

Nenad Bjelica debitirao je na klupi Union Berlina remijem u Bragi.

Neodlučeni rezultat u gostima protiv četvrtoplasirane momčadi portugalskog prvenstva bio bi veliki uspjeh za momčad koja se bori za ostanak u Bundesligi da njemačka momčad više od sat vremena nije imala prednost igrača više.

Niakate u 30. minuti dobio crveni karton zbog oštrog starta nakon intervencije VAR-a čime su se odnosi na terenu odmah promjenili, gosti su počeli dominirati, Gosens je pogodio za vodstvo.

U drugom dijelu Braga je više od pola sata bolje djelovala s igračem manje, zasluženo je izjednačila da bi se u završnici utakmica otvorila, bilo je (polu)prilika na objema stranama.

Union Berlin u zadnjem kolu igra protiv Real Madrida, prije toga Bjelica će u Bundesligi debitirati u utakmici protiv Bayerna, koji je odigrao utakmicu bez golova s Kopenhagenom.

Josip Juranović igrao je za Union Berlin.

Inter se uspio vratiti u utakmicu nakon što je do odmora gubio 0:3.

Antonio Silva je u 86. minuti pocrvenio, domaćini su ostali s desetoricom igrača što Inter nije iskoristio za potpuni preokret.

Sevilla je doživjela poraz u 92. minuti nakon što je zadnjih pola sata igrala s desetoricom igrača, Ocampos je u 66. minuti dobio drugi žuti karton tri minute nakon što je dobio prvi žuti karton.

Ivan Rakitić asistirao je za prvi pogodak Seville, koja u zadnjem kolu igra u Lensu.

Prva utakmica završila je 1:1, eventualnom pobjedom Sevilla bi nastavila natjecanje u Europskoj ligi.

Manchester United remijem u Istanbulu zadržao je šanse u zadnjem kolu osvojiti drugo mjesto u skupini.

Skupina A: Galatasaray - Manchester United 3:3 (Ziyech 29, 62, Akturkoglu 71/Garnacho 11, Fernandes 18, McTominay 55), Bayern - Kopenhagen 0:0
Poredak: Bayern 13, Kopenhagen 5, Galatasaray 5, Manchester United 4

Skupina B: Sevilla - PSV 2:3 (S. Ramos 24, En Nesyri 47/Saibari 68, Gudelj 81-ag, Pepi 90+2), Arsenal - Lens 6:0 (Havertz 13, G. Jesus 21, Saka 23, Martinelli 27, Odegaard 45+1, Jorginho 86-11m)
Poredak: Arsenal 12, PSV 8, Lens 5, Sevilla 2

Skupina C: Real Madrid - Napoli 4:2 (Rodrygo 11, Bellingham 22, Paz 84, Joselu 90+4/Simeone 9, Anguissa 47), Braga - Union Berlin 1:1 (Djalo 51/Gosens 42)
Poredak: Real Madrid 15, Napoli 7, Braga 4, Union Berlin 2

Skupina D: Benfica - Inter 3:3 (Joao Mario 5, 13, 34/Arnautović 51, Frattesi 58, Sanchez 72-11m), Real Sociedad - RB Salzburg 0:0
Poredak: Real Sociedad 11, Inter 11, Salzburg 4, Benfica 1