Liga prvaka: Milan pogotkom u 84. minuti ostao u Europi

Srijeda, 13. prosinca 2023. 23:13 Napisao/la  SC

Chukwueze  postigao odlučujući pogodak samo minutu nakon što je ušao u igru, Newcastle kažnjen zbog načina igre

Liga prvaka - 6. kolo

Atletico, Lazio, Borussia (D), PSG, Manchester City, RB Leipzig, Barcelona i Porto nastavljaju natjecanje u Ligi prvaka, Šahtar, Young Boys, Milan i Feyenoord nastavljaju natjecanje u Europskoj ligi.

Milan je pogotkom u 84. minuti pobijedio Newcastle i ostao u Europi.

PSG je neodlučenim rezultatom u Dortmundu zbog boljega međusobnog omjera s Milanom ostao u Ligi prvaka.

To je rasplet u najtežoj skupini Lige prvaka ove sezone u kojoj je Newcastle ispao najveći gubitnik.

Prvo zbog poraza od Milana i drugo zbog načina na koji je doživio poraz.

U prvom dijelu Newcastle je potpuno nadigrao Milan, koji je djelovao tako nemoćno da ništa nije slutilo drugačiji nastavak utakmice.

U drugom dijelu Newcastle je nastavio napadati kao da mora pobijediti sa što većom razlikom iako je i remi bio dovoljan za ostanak u Europi.

Milan je iskoristio svoje šanse, Pulišić je kaznio prvu domaću pogrešku, Leao je u kontri u 79. minuti pogodio stativu i navijestio kraj.

Chukwueze je postigao odlučujući pogodak samo minutu nakon što je ušao u igru.

Mateo Kovačić igrao je do 76. minute u pretežito drugoj momčadi Manchester Cityja, koja je lagano odradil pobjedu u Beogradu.

Joško Gvardiol sjedio je na klupi.

Skupina E: Atlético - Lazio 2:0 (Griezmann 6, Lino 51), Celtic - Feyenoord 2:1 (Palma 33-11m, Lagerbielke 90+1/Minteh 82)
Poredak: Atletico 14, Lazio 10, Feyenoord 6, Celtic 4

Skupina F
: Borussia (D) - PSG 1:1 (Adeyemi 51/Zaire-Emery 56), Newcastle - Milan 1:2 (Joelinton 33/Pulišić 59, Chukwueze 84)
Poredak: Borussia (D) 11, PSG 8, Milan 8, Newcastle 5

Skupina G: RB Leipzig - Young Boys 2:1 (Šeško 51, Forsberg 56/Colley 53), Crvena zvezda - Manchester City 2:3 (In-Beom 76, Katai 90+1/Hamilton 19, Bobb 62, Philips 85-11)
Poredak: Manchester City 18, RB Leipzig 12, Young Boys 4, Crvena zvezda 1

Skupina H: Antwerp - Barcelona 3:2 (Vermeeren 2, Janssen 56, Ilenikhena 90+2/Torres 35, Guiu 90+1), Porto Šahtar 5:3 (Galeno 9, 43, Taremi 62, Pepe 76, Conceicao 82/Sikan 29, Eustaquio 73-ag)
Poredak: Barcelona 12, Porto 12, Šahtar 9, Antwerp 3