Liga prvaka: Liverpool u finalu protiv Real Madrida, Roma ostala kratka za jedan pogodak

Srijeda, 02. svibnja 2018. 22:53 Napisao/la  SC
Dejan Lovren u finalu

Liverpool i Real Madrid igraju u finalu Lige prvaka u Kijevu.

Uzvratna polufinalna utakmica u Rimu na kraju je završila rezultatom koji sugerira tijesan prolaz Liverpoola, Romu je jedan pogodak dijelio od produžetaka.

Utakmica nije baš tako izgledala sve do zadnjih desetak minuta, kada je Roma iskoristila opuštanje gostiju i postignula dva pogotka prije nego što je Slovenac Skomina odsvirao kraj utakmice.

U prvom dijelu Liverpool je pokazao klasu više, vodio je 2:1 do odmora i propustio realizirati još nekoliko izglednih šansi.

U drugom dijelu Liverpool je izgledao odsutno, kao da je utakmica završila.

Prepustio je Liverpool incijativu Romi koja je iskoristila šansu i zamalo priredila još jednu senzaciju nakon eliminacije Barcelone.

Stvorila je Roma dosta izglednih šansi protiv rastrojene momčadi Liverpoola, drugo poluvrijeme Jurgenu Kloppu dobro je došlo kao upozorenje pred finalnu utakmicu.

Roma je dvama pogocima u završnici naplatila trud i ustrajnost, a da se igralo još pet minuta...

Livepool je nakon 11 godina u finalu, Dejan Lovren igra protiv Luke Modrića i Matea Kovačića.

ROMA: Alisson, Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov, De Rossi (69 Gonalons), Pellegrini (53 Under), Nainggolan, Schick, Džeko, El Shaarawy (75 Antonucci)

LIVERPOOL: Karius, Alexander-Arnold (90+2 Clyne), Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Wijnaldum, Salah, Firmino (87 Solanke), Mane (83 Klavan)

Uzvratna utakmica polufinala Lige prvaka: Roma - Liverpool 4:2 (6:7) (Milner 19-ag, Džeko 52, Nainggolan 86, 90+3-11m/Mane 9, Wijnaldum 25)