U-21: Josip Brekalo promašio kazneni udarac pa pogodio za bod protiv Grčke

Ponedjeljak, 13. studenog 2017. 19:06 Napisao/la  SC

Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1 - 5. koloGRČKA - HRVATSKA 1:1 Stadion Toumba, Solun. Sudac: C. Pawson (Engleska)Strijelci: 1:0  Manthatis (65), 1:1  Brekalo (74)Žuti kartoni: Ćaleta-Car (26), Moro (30), Karachalios (43), Jakoliš (43), Pasalidis (45+2), Saliakas (80), Limnios (90)Crveni karton: Pasalidis (83, drugi žuti karton)GRČKA: Kotsaris (od 71 Astras), Saliakas, Tsimikas, Nikolau, Pasalidis, Androutsos, Karachalios, Galanopoulos, Lamprou (od 66 Limnios), Manthatis (od 85 Mavropanos), KoulourisHRVATSKA: Posavec, Sosa, Ćaleta-Car, Šimić, Karačić, Šunjić, Balić (od 70 Ivanušec), Moro, Bočkaj (od 46 Majer), Brekalo, Jakoliš (od 90+7 Bašić)U-21 reprezentacije Hrvatske i Grčke odigrale su neodlučeno nakon su ostvarile po četiri pobjede u prva četiri kola. Izabranici Nenada Gračana bili su svladali Moldovu 3:0, Bjelorusiju 2:1, Češku 5:1 i San Marino 5:0, dok su njihovi grčki vršnjaci bili nadjačali Bjelorusiju 2:0, Moldovu 5:1 i 2:0 te također San Marino 5:0.Međusobni ogled u Solunu Hrvatska je otvorila prigodom Bočkaja u devetoj minuti, no Grčka je uzvratila nakon pola sata igre, kada je Lamprou iz blizine pogodio bližu vratnicu.U 42. minuti utakmice Brekalo je izborio kazneni udarac za Hrvatsku, sam ga je i izveo, no loptu je poslao tik pored gola.Grčka je povela sredinom drugog poluvremena, kada je Lamprou ubacio, a Manthatis se najbolje snašao pred Posavecom i zatresao mrežu, no tih je 1:0 na semaforu stajalo samo devet minuta.U 74. minuti Brekalo se odlučio na udarac izvan šesnaesterca, a pričuvni grčki vratar Astras propustio je loptu te je Hrvatska izjednačila na, pokazat će se, konačnih 1:1.U završnici su mladi Vatreni imali igrača više, nakon što je Pasalidis dobio drugi žuti karton, no najbolju je priliku za pobjedu propustila Grčka. Nikolaou je u 88. minuti pucao poslije kornera, ali su Posavec i prečka sačuvali hrvatsku mrežu.Hrvatska je tako ostala na prvom mjestu na tablici s istim brojem bodova kao i Grčka, uz bolju gol-razliku (16:3 naspram 15:2), a kvalifikacije nastavlja u ožujku 2018. godine, gostovanjem kod nositelja skupine, reprezentacije Češke.Poredak:1. Hrvatska 13 (5)2. Grčka 13 (5)3. Bjelorusija 7 (5)4. Češka 4 (3)5. Moldova 3 (5)6. San Marino 0 (5)