KVALIFIKACIJE U-19

Hrvatska golom u 90. minuti poražena od Portugala

Četvrtak, 23. ožujka 2017. 19:58 Napisao/la  SC

U-19 kvalifikacije za EP, Elitno kolo: Hrvatska - Portugal 1:2

U-19 reprezentacija  poražena (1:2) je pogotkom u 90. minuti na otvaranju kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo 2017.

Adrian Šemper je srušio Djua u kaznenom prostoru, a Joao Felipe je bio precizan i pogodio za poraz kockastih na otvaranju kvalifikacija.

Domaćin je poveo u osmoj minuti golom Mesaquea Djua, no u 28. minuti je izjednačio veznjak Lokomotive Luka Ivanušec.

U 37. minuti  Nikola Moro uzdrmao je vratnicu.

Kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, domaćin je zabio drugi pogodak.

U prvom susretu iz skupine 4 Poljska je pobijedila Tursku 1:0 pogotkom Meteusza Holownija u 48. minuti.

Odabranike izbornika Ferde Milina u 2. kolu, 25. ožujka, očekuje ogled protiv Poljske, dok će u zadnjem kolu tri dana kasnije igrati protiv Turske.

Plasman na završnicu EP-a, koje će se održati od 2. do 15. srpnja u Gruziji, izborit će samo pobjednik skupine.

Kroz posljednjih krug kvalifikacija plasman na EP izborit će pobjednici sedam skupina koji će se pridružiti domaćinu Gruziji.

HRVATSKA: Šemper, Oluić, Sosa, Kalaica, Soldo, Brekalo, Ivanušec (od 86' Pasariček), Moro, Lovren, Đurasek (od 65' Kulenović), Gjira (od 83' Šverko)

U-19 kvalifikacije za EP, Elitno kolo: Hrvatska - Portugal 1:2 (Ivanušec 28/Mesaque Dju 8,  Joao Filipe 90-11m)