Hrvatska poražena, oštećena i rastrojena, Turska pobijedila u Eskiseheru

Utorak, 05. rujna 2017. 22:47 Napisao/la  SC

Skupina I, 8. kolo: Turska - Hrvatska 1:0. Hrvatska doživjela drugi poraz u kvalifikacijama, sudac nije dosudio očigledni kazneni udarac u 9. minuti

Sudac previdio kazneni udarac

Hrvatska reprezentacija doživjela je drugi poraz u kvalifikacijama, u utakmici 8. kola Turska je u pobijedila rezultatom 1:0.

U 75. minuti Ozyakup je silovito udario po lopti s 20 metara, Subašić je kratko odbio taman na nogu Tosunu, koji je udarcem iz prve loptu prizemno poslao u mrežu - 1:0.

Do kraja utakmice hrvatska reprezentacija nije ništa napravila organizirano, individualni pokušaji ništa dobro nisu donijeli.

Općenito, u drugom poluvremenu hrvatska momčad koja je puna igrača najvećih europskih klubova uputila je jedan udarac u okvir gola.

Perišić (57) i Tosun (56) propustili su po šansu na svakoj strani.

Dva kola prije kraja kvalifikacija situacija se dodatno zakomplicirala pobjedom Islanda protiv Ukrajine.

Tko zna kako bi sve skupa izgledalo da je sudac Kassai dosudio kazneni udarac za Hrvatsku u 9. minuti, ali je činjenica da hrvatska reprezentacija treću utakmicu zaredom nije igrala na očekivanoj razini.

Zbog toga je doživjela dva poraza (Island, Turska) i jedva pobijedila Kosovo (1:0).

Izbornik Čačić  utakmicu je počeo bez rovitog Mandžukića, Rakitić nije ni doputovao u Tursku zbog ozljede.

Sve izravno opasno po vratare u prvom dijelu dogodilo se u prvih desetak minuta.

U 5. minuti turska momčad izgubila je loptu u prvoj trećini, Brozović brzo dotrčao do zadnje turske linije i proigrao na desnoj strani Kovačića, koji se odlučio za udarac iz zatvorene pozicije, Babacan je obranio.

Sudac Kassai oštetio je hrvatsku reprezentaciju u 9. minuti, kada je Modrić ubacio iz prekida, a Yilmaz rukom zaustavio loptu ispred natrčalog Vide na drugoj vratnici.

Od ruke turskog braniča lopta se odbila u stativu, pa u polje!

U 11. minuti Turan je prošao lijevom stranom, Tosun nije dobro zahvatio loptu na 6 metara od prve vratnice.

Do odmora više nije bilo tako izglednih prilika iako je hrvatska momčad izgledala opasno u nekoliko brzih transformacija kojima je nedostajala završnica.

Hrvatska momčad bolje je djelovala u obama smjerovima igre, Turci su rijetko ulazili u opasnu zonu udarca.

Uglavnom su ubacivali s poludistance, što nije bio problem hrvatskim stoperima.

Nisu objektivno slabiji Turci ništa posebno odigrali ni u drugom dijelu, samo su iskoristili očigledne slabosti u hrvatskoj momčadi.

TURSKA: Babacan, Ayhan, Topal, Soyuncu, Erkin, Sahin (87 Yokuslu), Ozyakup, Calhanoglu, Arda Turan (70 Mor), Yilmaz (82 Tufan), Tosun

HRVATSKA: Subašić, Pivarić, Vida, Lovren, Vrsaljko (84 Čop),  Kovačić (70 Kramarić), Badelj, Modrić, Brozović, Perišić, Kalinić (62 Mandžukić)

Skupina I, 8. kolo: Turska - Hrvatska 1:0 (Tosun 75), Island - Ukrajina 2:0 (Sigurdsson 47, 66),  Kosovo - Finska 0:1 (Pukki 83)
Poredak: Hrvatska 16, Island 16, Ukrajina 14,  Turska 14, Finska 7, Kosovo 1