Hrvatska pobijedila Kosovo nakon dva dana, Domagoj Vida strijelac jedinog pogotka

Nedjelja, 03. rujna 2017. 16:03 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola: Hrvatska - Kosovo 1:0. Hrvatska momčad prepuna zvijezda velikih klubova nije stvorila ni jednu izrađenu priliku

Domagoj Vida slavi pogodak

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Kosovo u nastavku utakmice prekinute u subotu.

Domagoj Vida bio je strijelac jedinog pogotka u utakmici odigranoj u nižerazrednom poslijepodnevnom nedjeljnom terminu pred 7.000 gledatelja.

U 74. minuti ubacio je Modrić iz prekida, čak trojica hrvatskih igrača skočila su ispred vratara Ujkanija, Vida je glavom okrznuo loptu koja je završila let u mreži - 1:0.

U natjecateljskim utakmicama rezultat je jedino mjerilo uspjeha, pa se može konstatirati da je Hrvatska uspješno odigrala utakmicu koju je morala pobijediti.

Sve ostalo u napadačkoj igri naše reprezentacije pretežito je izgledalo svakako samo ne uspješno.

Utakmica je počela tamo gdje je prekinuta, od 21. minute!

U preostalih 25 minuta prvoga poluvremena nije se dogodilo ništa  vrijedno pažnje.

Hrvatska momčad igrala je toliko sporo i nepoduzetno da gosti nisu imali nikakvih problema u utakmici protiv igrača koje mogu vidjeti samo u televizijskim prijenosima.

Ni igra tijekom petnaestak minuta u nastavku nije slutila agresivniji izlazak na zadnju liniju kosovske obrane, predaleko su stajali igrači iz drugoga plana.

U 55. minuti dvostruka izmjena u hrvatskoj momčadi promijenila je ritam, ulaskom Kramarića igra je dobila malo više neophodne dubine, pa se težište primaknulo bliže vrataru Ujkaniju.

Počele su se događati prve (polu)prilike, otvorilo se nekoliko pozicija (Pivarić, Peršić) za udarce s ruba kaznenog prostora.

U 73. minuti ušao je Kalinić, izbornik Ante Čačić krenuo je po neophodna tri boda s najboljim napadačima koje ima hrvatski nogomet.

U utakmici tijekom koje je hrvatska momčad prepuna zvijezda velikih klubova nije stvorila ni jednu izrađenu priliku, pogodak je na kraju nakon prekida postigao stoper.

Što se gostiju tiče, Berisha je u 54. minuti ostao sam u otvorenoj poziciji za udarac iz voleja sa 17 metara.

Nije pogodio iako  igrač RB Salzburga ima neosporno kvalitetu zbog koje se Subašić morao zamisliti, što najbolje znaju navijači Rijeke.

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Pivarić, Modrić, Kovačić (55 Badelj), Brozović (73 Kalinić), Rakitić (55 Kramarić), Perišić, Mandžukić

KOSOVO: Ujkani,  Vojvoda, Rrahmani, Jashanica, Kololli (70 Pagarada), Alushi, Kryeziu, Rashica, B. Berisha, Zeneli (80 Nuhiu), Muriqi (67 Fejzullahu)

Utakmice 7. kola, Skupina I: Hrvatska - Kosovo 1:0 (Vida 74), Finska - Island 1:0 (Ring 8), Ukrajina - Turska 2:0 (Yamolekno 18, 42)

Poredak: Hrvatska 16, Ukrajina 14, Island 13, Turska 11, Finska 4, Kosovo 1