PRIJATELJSKA UTAKMICA

Hrvatska pobijedila Meksiko u Los Angelesu

Nedjelja, 28. svibnja 2017. 06:38 Napisao/la  SC

Hrvatska - Meksiko 2:1. Čop i Tudor strijelci

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila (2:1) je Meksiko u prijateljskoj utakmici odigranoj u Los Angelesu.

Pobjeda protiv najbolje selekcije Meksika spada u sportske podvige s obzirom da su za Hrvatsku igrali igrači, koji su dobili pozive zato jer izbornik Ante Čačić nije mogao pozvati ni jednog igrača sa statusom standardnog reprezentativca.

Hrvatska je pobijedila pogocima Čopa i Tudora za samo dvije minute.

U 36. minuti Tudor je izbjegao zaleđe, odigrao povratnu loptu  Čopu koji  nije imao problema poslati loptu u praznu mrežu.

Minutu kasnije Tudor je iskoristio Reyesov pokušaj odigravanje povratne lote, presjekao je dodavanje, zaobišao vratara Ochou i zatresao mrežu.

Iako je Meksiko dominirao u posjedu lopte, hrvatska reprezentacija do odmora je potpuno kontrolirala utakmicu.

U nastavku su domaćini krenuli odlučnije,  Kalinić je na vratima odradio dobar posao iako nije dobro reagirao kod pogotka Chicharita u 87. minuti.

Vratar hrvatske reprezentacije nije dobro procijenio let lopte, pa Chicharito nije imao problema glavom postaviti konačni rezultat.

Od 77. minute Hrvatska je igrala bez isključenog Škorića, koji je dobio drugi žuti karton.

U završnici utakimice Meksikanci su podignuli ritam i agresivnost, stvorili su dvije velie prilike (Araujo 83, Hector Moreno 89) i postignuli pogodak.

HRVATSKA: Kalinić, Jedvaj, Nižić, Filipović, Barišić, Škorić, Šunjić, Tudor (od 71. Kolinger), Vlašić (od 90. Miloš), Čop (od 90. Majer), Santini (od 83. Katić).

MEKSIKO: Ochoa, L. Reyes (od 81. Gallardo), D. Reyes (od 46. Araujo), Moreno, Layun, Herrera, Molina (od 46. Guardado), Gutierrez (od 46. Jonathan dos Santos), Lozano, Peralta (od 66. Chicharito), E. Hernandez (od 54. Vela).

Prijateljska utakmica: Hrvatska - Meksiko 2:1 (Čop 36, Tudor 37/Chicharito 87)