Subota, 10. ožujka 2018. 16:53 Napisao/la  SC

Utakmica 25. kola: Dinamo - Lokomotiva 1:4

HT Prva liga - 25. kolo

DINAMO - LOKOMOTIVA 1:4

Stadion Maksimir. Gledatelja:

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Majer (9-11m), 1:1 Olmo (25), 1:2 Kastrati (44), 1:3 Majer (59-11m), 1:4 Kastrati (65)

Žuti kartoni: Stojanović (Dinamo), Kastrati, Majer (Lokomotiva)

Crveni karton: Doumbia (Dinamo) 90+2

DINAMO: Livaković, Sosa, Doumbia, Ademi, Olmo, Hajrović (46 Moro), Rrahmani, Hodžić, Fiolić (61 Čorić), Benković (54 Gojak), Stojanović

LOKOMOTIVA: Šemper, Datković, Ivanušec, Knežević, Radonjić, Majer, Barić, Chago (80 Brurić), Kastrati (77 Havojić), Karačić, Majstorović

Nogometaši Lokomotive priredili su povijesnu senzaciju nakon što su prvi puta od kad postoji Hrvatska nogometna liga pobijedili Dinamo u Maksimiru!

Lokomotivini dvostruki strijelci bili su Majer, oba puta sa bijele točke, i Kastrati.

Kastratija je srušio u 8. minuti Benković, sudac Matoc pokazuje na bijelu točku, a minutu kasnije Majer dovodi Lokomotivu u vodstvo.

Olmo u 24. minuti pogađa vratnicu, a zatim donosi izjednačenje modrima. Olmo je pucao s 25 metara, lopta se odbila od jednog gostujućeg igrača, prevarila Šempera i završila u mreži za 1:1.

Pet minuta kasnije Šemper brani snažan udarac Fiolića.

U jeku pritiska modrih, Lokomotiva ipak dolazi do vodstva u 44. minuti.

Kastrati je pobjegao očajnoj domaćoj obrani, zaobišao Livakovića i pogodio za 1:2.

Na početku drugog poluvremena Dinamo je bezopasan, ali zato Lokomotiva juri dalje.

U 58. minuti Rrahmani je skrivio novi kazneni udarac za goste prekršajem na Majstoroviću, a Majer je još jednom bio precizan i pogodio za 1:3.

No, to nije bilo sve. U 65. minuti Kastrati još jednom bježi modroj obrani i pogađa za 1:4.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Dinamov defenzivac Doumbia u naletu bijesa uhvatio je za vrat dvostrukog strijelca Lovru Majera. Sudac mu je odmah pokazao izravni crveni karton.

Nakon što su modri prije mjesec dana praktički proglašeni novim prvacima, Cvitanovićeva momčad je sa tri poraza u nastavku zakomplicirala prvenstvo.

Treneru modrih stolica se tresla već na Rujevici, a vrlo je vjerojatno da će mu se danas i izmaknuti.