Prva HNL: Rudeš u derbiju začelja pobijedio Istru 1961 pogotkom u sudačkoj nadoknadi

Četvrtak, 29. ožujka 2018. 20:53 Napisao/la  SC
Vanja Iveša (Istra 1961)

Rudeš je pobijedio Istru 1961 pogotkom u sudačkoj nadoknadi u derbiju začelja 27. kola.

U 92. minuti Miljanić je zatresao mrežu nakon Budimirove asistencije, propao je trud momčadi Istre na travnjaku u Kranjčevićevoj.

Istra 1961 je na odmor otišla s pozitivnim rezultatom, Matei je u 21. minuti pravodobno utrčao, Maksimović je točno proigrao strijelca koji je sam izašao ispred Čondrića - 0:1.

Rudeš je igrao nešto konkretnije, ali bez završnog udarca. Točnije, Iveša je obranio sve što je trebalo.

U drugom dijelu Rudeš je pojačao ritam i utakmicu prelomio u završnici, kada je počela padati koncentracija gostujuće obrane.

U 70. minuti Kamenar se probio desnom stranom, proigrao Entrenu koji trese praznu mrežu - 1:1.

Kamenar je u 80. minuti propustio ono što Miljanić nije u 92. minuti, odnosno, Iveša je uspio obraniti njegov udarac i odgoditi poraz za desetak minuta.

RUDEŠ: Čondrić, Grujević, Borevković, Paez, Pavić, Segado (od 64. Entrena), Galilea, Anderson, Kamenar (od 87. Miljanić), Lulić (od 73. Fazli), Budimir.

ISTRA 1961: Iveša, Matas, Jovičić, Prce, Čuljak, Jakić (od 75. Bady), Halilović, Matei (od 73. Ottochian), Maksimović, Roce (od 89. Zgrablić), Vojnović.

Utakmica 21. kola: Rudeš - Istra 1961 2:1 (Entrena 70, Miljanić 90+2/Matei 21)