PRVA HNL Rijeka pametnom igrom pobijedila Istru 1961 i zadržala drugu poziciju uoči utakmice protiv Dinama

Petak, 01. ožujka 2019. 19:59 Napisao/la  Igort Vranić

Rijeka - Istra 1961 2:0. Strijelci Gorgon (43) i Murić (92).  U drugom dijelu Rijeka nije izgledala atraktivno što se tiče gledatelja, ali jest učinkovito što se tiče rezultata

Nova tri boda
Nova tri boda Foto: Andrej Turina

Prva HNL - 23. kolo

RIJEKA - ISTRA 1961 2:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 4275

Sudac: Duje Strukan (Split) 7

Strijelci: 1:0 Gorgon (43), 2:0 Murić (90+2)

Žuti kartoni: Da Silva (30), Kvržić (61), Pavić (75), Obeng (85)

RIJEKA: Sluga 6,5, Kvržić 6, Punčec - (13 Velkovski 6), Župarić 6,5, Mamić 6, Lončar 6, Pavičić 6, Gorgon 6,5 (51 Halilović ), Acosty 6,5 (73 Bušnja -), Murić 6,5, Puljić 6

ISTRA 1961: Čondrić 5,5, Grujević 5,5, Rimane 5,5 Bosančić 5,5, Pavić 5, Lončar 5 (70 Galilea -), Obeng 5,5, Madger 5 (46 Ndi 5,5), Sane 5 (82 Laukžemis -), Da Silva 5, Perić-Komšić 5

Rijeka je pametnom igrom pobijedila Istru 1961 na Rujevici i zadržala drugu poziciju iza Dinama protiv kojega igra u idućem kolu.

Igor Bišćan počeo je utakmicu u sastavu koji se prema imenima nije imao razloga suzdržavati u utakmici protiv momčadi pulskog prvoligaša.

Problem je što je već u 13. minuti teren napustio Punčec, koji se vratio na teren nakon dužega izbivanja zbog ozljede i što su na klupi sjedili Lepinjica, Smolčić, Ristovski, Bušnja, Halilović, Velkovski i vratar Prskalo.

Teško je Bišćan mogao očekivati da će bilo koja zamjena podignuti razinu igre,  igrači Rijeke počeli su utakmicu usporeno kao da čuvaju snagu za završnicu.

Lagani riječki ritam pogodovao je momčadi Istre koja se prvih pola sata branila bez pritiska.

Čim je Rijeka malo pojačala intezitet u duelima, počelo se nešto događati.

U 28. minuti Acosty se okrenuo prema vratima u kaznenom prostoru, udarac s 15 metara nije bio precizan.

U 29. minuti Acosty je na prsima zaustavio loptu duboko u kaznenom prostoru i idealno pripremio Puljiću poziciju za otvoreni udarac s ruba kazenog prostora, Čondrić je uspio taknuti loptu koja je završila putanju u vratnici.

U 38. minuti Acosty nije dobro zahvatio loptu glavom nakon ubačaja iz kuta, u 40. minuti Mamić je snažnim udarcem sa 17 metara dobro prodrmao Čondrića.

U 43. minuti pulska obrana podlegnula je pritisku nakon prekida.

Murić je precizno ubacio iz kuta, Gorgon je na tri metra u ravni prve vratnice glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:0.

Kada se činilo da će Istra u prvom dijelu ostati na jednom pokušaju s početka utakmice (Lončar 3), u 45. minuti otvorio se prostor na lijevom riječkom boku.

Utrčao je Obeng u kazneni prostor i izašao ispred Sluge, koji je pravodobnom reakcijom sačuvao mrežu.

Bila je to najbolja prilika u prvom dijelu utakmice.

Netko se nekome odozgo ozbiljno zamjerio ove godine na Rujevici, u 51. minuti iz igre je izašao ozlijeđeni Gorgon.

Bišćan je ovog puta odlučio rizik svesti na miminum, razborito je trener Rijeke odlučio prepustiti loptu zadnjoj liniji gostiju, vratio je momčad na svoju polovicu i čekao prilike iz kontri.

Nije izgledalo atraktivno što se tiče gledatelja, ali jest učinkovito što se tiče rezultata.

Uzalud su igrači Istre petljali kroz posjed lopte oko riječkoga bloka, jedino je Ndi (80) udarcem sa 17 metara izravno zaprijetio Slugi.

Istrčala je riječka momčad nekoliko obećavajućih kontri, ali je nedostajao zadnji pas.

Posebice nakon što je u 75. minuti Bišćan izvukao iz igre Acostyja, jedinog izravno opasnog igrača Rijeke.

Halilović (84) je propustio realizirati najbolju riječku priliku u drugom dijelu, glavom je loptu sa 6 metara poslao ravno u Čondrića.

I Župarić (78) je bio blizu pogotka nakon Puljićeva ubačaja slijeva, stoper Rijeke zamalo je promašio vrata udarcem glavom.

Na kraju je u sudačkoj nadoknadi pobjedu potvrdio Murić prvim pogotkom u dresu Rijeke na Halilovićevu asistenciju.