Osijek uvjerljivo pobijedio Hajduk

Nedjelja, 29. srpnja 2018. 23:13 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Osijek - Hajduk 4:1

Henty efektno zatresao mrežu u 19. minuti

Nogometaši Osijeka pobijedili (4:1) su Hajduk u uzbudljivom i zanimljivom derbiju 1. kola odigranom u Gradskom vrtu.

Osječani su zasluženo pobijedili splitsku momčad koja je tijekom cijeloga susreta izgledala za nijansu usporenije u reakcijama od domaćina, igrači Osijeka jednostavno su izgledali brže i agresivnije.

Počeo je Hajduk više nego obećavajuće, bolje je stajala splitska momčad na terenu.

U 12. minuti Nižić je glavom efektno loptu skrenuo u mrežu nakon ubačaja iz kuta - 0:1.

Malo je osječkoj momčadi trebalo vremena da se vrati u utakmicu.

U jeku naglašenog pritiska Henty je povukao potez utakmice.

U 19. minuti primio je loptu na prsa u kaznenom prostoru i škaricama atraktivno pogodio mrežu u lijevom Dukinom kutu - 1:1.

Pogodak je probudio osječke igrače i publiku, euforični nastavak brzo je donio potpuni preokret.

Hajradinović je u 22. minuti prošao desnom stranom, prizemno ubacio, Mudražija je ispred prve vratnice loptu poslao u mrežu pokraj ukopane splitske obrane i vratara - 2:1.

Od toga trenutka Osijek je prepustio loptu Hajduku i počeo igrati na kontre, koje su djelovale vrlo opasno.

Nekoliko je puta nedostajao samo zadnji pas da bi brze transformacije završe pogubno za gostjuću obranu.

Hajduk je od odmora uspio stvoriti priliku za poravnanje u trenucima kada je Osijek igrao bez Pušića.

Dok je Pušić čekao zamjenu, na kraju povezane akcije u 44. minuti Caktaš je ostao sam u otvorenoj poziciji za udarac na 15 metara ispred Malenice.

Nije bio precizan čime je propala zadnja prilika Hajduka da se vrati u utakmicu.

U drugom dijelu Osijek je igrao na isti način, visokim presingom i brzim vraćanjem u svoju trećinu držali su osječki igrači momčad Hajduka na sigurnoj udaljenosti od besposlenog Malenice.

Hajduka je u utakmici održavao aktivni rezultat do 65. minute, kada je sudac Jović dosudio kazneni udarac za Osijek nakon očiglednog prekršaja Lopeza nad Bočkajem.

Uzalud su se splitski igrači bunili da je Bočkaj prvi učinio prekršaj na  Lopezu.

Hajradinović je s bijele točke svladao mladog Ljubića budući da je Duka zbog ozljede morao izaći u 59. minuti.

Vratar Hajduka ozlijedio se u duelu s Hajradinovićem, koji je zatresao mrežu tako što je snažno udario po lopti koja je bila u Dukinim rukama.

Sudac Jović opravdano je poništio pogodak zbog prekršaja nad vratarom koji više nije mogao braniti.

U preostalih pola sata Hajduk nije izgledao kao momčad koja se može vratiti u utakmicu, posebice kada je u 80. minuti ostao s desetoricom igrača na terenu.

Nižić se ozlijedio, a Željko Kopić je već obavio sve tri izmjene.

U 93. minuti debitant Gutieri glavom je loptu skrenuo u mrežu nakon Barišićeva ubačaja iz slobodnog udarca - 4:1.

U 96. drugi žuti karton dobio je Pilj, a u 98. minuti Caktaš je iz slobodnog udarca loptu preko "živog zida" poslao u gredu.

OSIJEK: Malenica, Barišić, Gutieri, Kamenar (71 Marić), Bočkaj, Mudražija, Škorić, Pušić (45 Mioč), Grgić, Hajradinović, Henty (82 Pilj)

HAJDUK: Duka (59 Ljubić), Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow, Beširović, Caktaš, Hamza, Gyurcso, Tudor (53 Jairo), Ivanovski (53 Said)

Utakmica 1. kola Prve HNL: Osijek - Hajduk 4:1 (Henty 19, Mudražija 22, Hajradinović 65-11, Gutieri 90+3/Nižić 12)