Prva HNL: Osijek pregazio Istru 1961 sa samo trojicom hrvatskih igrača

Nedjelja, 12. kolovoza 2018. 20:24 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Osijek - Istra 1961 3:0. Osijek trima pogocima u nastavku osigurao pobjedu protiv Istre 1961, koja u svakoj utakmici igra u drugačijem sastavu

Henty načeo mrežu Istre 1961

Osijek je ostvario treću pobjedu ove sezone trima pogocima u nastavku utakmice protiv legije stranaca iz Pule.

U prvom dijelu Istra 1961 uspjela održati nulu, da bi u drugom dijelu Osijek pojačao pritisak i vrlo brzo poveo.

U 49. minuti Henty je po sredini kaznenog prostora pobjegao pulskoj obrani, izašao ispred Čondića i lagano poentirao - 1:0.

Vodeći pogodak promijenio je odnose snaga na terenu, oslobodili u se pritiska rezultata domaći nogometaši, igra je postala tečnija i okomitija.

U nastavku utakmice Osijek je osigurao pobjedu protiv Istre 1961, koja u svakoj utakmici igra u drugačijem sastavu.

Sve je više stranaca dvojbene kvalitete u pulskoj momčadi, samo trojica hrvatskih igrača (Čondrić, Franić, Grujević) u pulskoj momčadi završila su utakmicu u Osijeku.

OSIJEK: Malenica, Lončar, Tomelin, Kamenar (66 Mioč), Bočkaj (81 Janža), Mudražija, Škorić, Grgić, Marić (76 Boban), Hajradinović, Henty

ISTRA 1961: Čondrić, Oneto, Rubić (61 Traore), Rodriquez, Espinosa, Mierez (61 Vila), Franić, Sane, Ivančić (75 Segado), Grujević, Cardozo

Utakmica 3. kola: Osijek - Istra 1961 3:0 (Henty 49, Hajradinović 73-11m, Lončar 80)