Prva HNL: Nikola Jučević debitirao pobjedom protiv Rudeša, Gavranović i Olmo strijelci

Subota, 17. ožujka 2018. 19:08 Napisao/la  SC

Utakmica 26. kola: Dinamo - Rudeš 2:0. Da nije bilo izuzetno raspoloženog vratara Josipa Čondrića, Rudeš je mogao teško stradati

Mario Gavranović (Dinamo)

Nikola Jurčević debitirao je pobjedom na klupi Dinama, koji je u 26. kolu pobijedio Rudeš rezultatom 2:0.

Očekivana pobjeda ni po čemu nije dolazila u pitanje ako se izuzme velika prilika za goste na početku utakmice, u 4. minuti Budimir je sam krenuo prema Livakovića i s ruba kaznenog prostora promašio okvir vratiju.

I na klupi Rudeša pojavio se debitant, španjolski stručnjak Jose Manuel Aira prvi put je vodio momčad Rudeša u HNL-u.

Jurčević ništa nije mijenjao u sastavu i načinu igre Dinama u odnosu na prethodnika, u momčad se vratio Soudani što je bitno promijenilo igru u završnici.

Promjena trenera izazvala je pozitivnu reakciju, igrači Dinama izgledali su dovoljno poduzetno da bi Rudeš stalno igrao pod pritiskom.

Da nije bilo izuzetno raspoloženog vratara Čondrića, Rudeš je mogao teško stradati.

U 41. minuti Soudani je proigrao Gavranovića, koji je sam krenuo prema Čondriću, koji je uspio obraniti!

U 43. minuti Čondrić je ponovo obranio Gavranovićev udarac, ovog puta glavom iz blizine.

I onda je u 45. minuti Čondrić pomogao Gavranoviću da postane strijelac.

Nakon Soudanijeva udarca vrataru Čondriću lopta je skliznula iz ruku, Gavranović je natrčao i loptu gurnuo u praznu mrežu - 1:0.

Obranio je Čondrić nekoliko teških udaraca i u drugom dijelu, jednom je Olmo istrčao pred njega.

U 66. minuti Olmo je mirno plasirao loptu mrežu nakon Fiolićeva ubačaja i Soudanijeva bezuspješnog pokušaja škaricama - 2:0.

U zadnjih pola sata Rudeš je fizički pao, pa se utakmica igrala na jedna vrata.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Rrahmani, Lešković, Sosa, Hajrović (65 Fiolić), Ademi, Moro, Soudani, Olmo (77 Ćorić), Gavranović (87 Hodžić)

RUDEŠ: Čondrić, Grujević, Paez, Borevković, Galilea, Lulić (65 Entrena), Emanuel, Budimir (78 Fazli), Kamenar, Pavić, Ivančić (48 Muić)

Utakmica 26. kola: Dinamo - Rudeš 2:0 (Gavranović 45+1, Olmo 66)