Gavranović pogocima odlučio prvaka

Nedjelja, 22. travnja 2018. 19:04 Napisao/la  SC

Derbi odigran pred 31.000 gledatelja na Poljudu

Mario Gavranović

Mario Gavranović dvama pogocima na Poljudu riješio je pitanje prvaka, Dinamo je pobijedio Hajduk rezultatom 2:1 i nakon 31. kola stekao 8 bodova prednosti.

Praktično, prednost je postala nedostižna!

Derbi je odigran pred 31.000 gledatelja, koji su gledali dinamičan nogomet.

Gavranović je u 14. minuti postigao pogodak glavom nakon ubačaja iz kuta u gužve u kojoj je Doumbia s gol-crte glavom pogodio prečku od koje se lopta odbila točno na glavu sretnom strijelcu.

Poravnao je Caktaš sjajnim slobodnim udarcem, lopta je preletjela "živi zid" i okrznula vratnicu prije nego što je zatresla mrežu.

U drugom dijelu Hajduk nije iskoristio tri izgledne prilike (Futacs, Nižić, Gyurcso), sve tri pokušaja glavom nisu bila zamalo precizna...  Gyurcso  je pogodio vratnicu.

Dinamo je stvorio jednu veliku priliku. Ćorićev slabi udarac osujetio je Letica, a pogodak odluke opet se dogodio nakon prekida.

Said je u 59. minuti promašio loptu u prvom bloku zdesna, lopta je stigla do Gavranovića koji sa 6 metara pogađa za tri boda.

HAJDUK: Letica - Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow (od 81. Kožulj) - Bašić (od 67. Hamza), Radošević - Said, Caktaš, Gyurcso - Futacs (od 61. Tičinović).

DINAMO: Livaković - Stojanović, Rrahmani, Benković, Sosa - Ademi, Doumbia - Soudani, Ćorić (od 72. Fiolić), Hajrović (od 61. Gojak) - Gavranović (od 90. Lecjaks).

Utakmica 31. kola: Hajduk - Dinamo 1:2 (Caktaš 14/Gavranović 14, 59)