Prva HNL: Hajduk uvjerljivo pobijedio Goricu, raspala se igra gostiju nakon isključenja

Nedjelja, 18. kolovoza 2019. 20:03 Napisao/la  SC

Hajduk - Gorica 3:0. Jairo dvostruki strijelac u utakmici koja se prelomila nakon sat vremena, kada je napadač gostiju dobio crveni karton

Jairo (Hajduk)

Hajduk je uvjerljivo pobijedio Goricu pred 15.000 gledatelja na Poljudu.

Utakmica se prelomila nakon sat vremena.

U 59. minuti Ndiaye je zasluženo dobio drugi žuti karton, Gorica je ostala bez važnog napadača.

Raspala se igra desetorice igrača Gorice.

U 67. minuti Eduok je izašao sam ispred Kahline, koji opet brani njegov udarac.

Lopta se odbila taman po mjeri natrčalog Jaira koji nije imao problema drugi put zatresti mrežu Gorice - 2:0.

Dvije minute kasnije Juranović je s centra igrališta počeo trčati na postavljenu obranu gostiju, prošao dvojicu igrača u kaznenom prostoru i atraktivno lijevom nogom pogodio suprotni kut - 3:0.

Eduok (72) je mogao uvećati pobjedu, promašio je vrata s 14 metara slijeva.

Utakmica je obilovala nervozom, sudac Vidulin nekoliko je puta izgledao kao da ćemu situaciju izmaknuti kontroli.

Na kraju je sudac odradio posao bez bitne zamjerke, a Hajduk ostvario važnu pobjedu nakon poraza u zadnjem kolu.

Hajduk je tijekom cijele utakmice dominirao, Edouk je već na početku mogao domaćinedoveseti u vodstvo, pogodio je Kahlinu s 10 metara.

Jairov pogodak u 37. minuti dogodio se u pravi trenutak za domaćina, koji se rasteretio pritiska rezultata.

HAJDUK: Ljubić, Juranović, Ismajli (82 Vušković), Svatok, Kalik (61 Teklić), Hamza, Nejašmić, Eduok (75 Jradi), Caktaš, Dolček, Jairo

GORICA: Kahlina, Muhammed, Steenvoorden, Jovičić, Čarbraja (87 Krimanić), Dvorneković (64 Mathieu), Suk, Maslowski, Lovrić (74 Babec), Ndiaye, Zwolinski

Utakmica 5. kola: Hajduk - Gorica 3:0 (Jairo 37, 67, Juranović 69)