Prva HNL: Hajduk osvojio bod u Zaprešiću, splitska momčad bez pobjede

Nedjelja, 26. kolovoza 2018. 20:27 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Inter - Hajduk 2:2. Utakmica odigrana na novom travnjaku potvrdila da Hajduk nema kvalitetu koja jamči visoki plasman

Hajduk je uspio osvojiti bod u Zaprešiću nakon što je Inter dvaput vodio.

Utakmica odigrana na novom travnjaku potvrdila je notorno, Hajduk nema kvalitetu koja jamči visoki plasman.

Čeliković je ubacio,  a Andrić u 15. minuti glavom skrenuo loptu u mrežu - 1:0.

Palaversa je sjajnim udarcem s 22 metra izjednačio, lopta je laganom luku preletjela Kelavi i od prečke završila u mreži - 1:1.

U 57. minuti Vukčević je ponovo doveo Inter u vodstvo na kraju polukontre i kombinacije s Andrićem, napadač Intera efektno je zakucao loptu u prvi kut - 2:1.

U 75. minuti Prenga je rukama uhvatio Ivankovskog, koji je pao, sudac je pokazao na bijelu točku.

Ivankovski je bio siguran izvođač kaznenog udarca - 2:2.

Do kraja utakmice Hajduk je pritiskao, u 85. minuti Kelava je prvo obranio Palversin udarac sa 20 metara, a onda na odbijenu loptu stigao prije Delića.

Bila je najbolja prilika do kraja utakmice.

Nakon pet kola Hajduk još nije ostvario pobjedu.

INTER: Kelava, Čeliković, Prenga, Šimunec, Solomon (67 Muhar), Postonjski, Ćulum, Haramustek, Rak, Vukčević, Andrić (90+3 Mamut)

HAJDUK: Posavec, Fomitschow (70 Filip), Mikulić, Vučur, Juranović, Palaversa, Hamza, Gyurcso (76 Šehić), Jradi (60 Delić), Jairo, Ivanovski

Utakmica 5. kola: Inter - Hajduk 2:2 (Andrić 15, Vukčević 57/Palaversa 46, Ivankovski 75-11m)