Prva HNL: Hajduk u derbiju začelja ostvario prvu pobjedu u sezoni, pljesak Zoranu Vuliću

Subota, 15. rujna 2018. 21:10 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 7. kola: Hajduk - Rudeš. Iako je uoči dvoboja trener Vulić rezolutno izjavio da će Juranović biti kapetan, kapetansku traku nosio Caktaš

Zoran Vulić

Prva HNL - 7. kolo

HAJDUK – RUDEŠ 3:1

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 7.439.

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 6,5.

Strijelci: 1:0 Caktaš (20), 2:0 Ivanovski (61), 3:0 Caktaš (75-11), 3:1 Andrey (90+1)

Žuti karton: Caktaš, Vučur, Filip (Hajduk), Petrović, Andrey, Pantalon, Mišković (Rudeš),

HAJDUK: Posavec 6, Juranović 6, Vučur 6, Lopez 6, Filip 5,5 (od 82. Bradarić -), Hamza 5,5 , Caktaš 7, Gyurcso 7, Jairo 6,5 (od 51. Tudor 6), Jradi 5,5 (od 46. Jurić 6), Ivanovski 6,5.

RUDEŠ: Picak 6, Filipović 5, Pantalon 5, Obanor 5, Boršić 5 (od 74 L. Vojković), Mrkonjić 5, Kalik 5, Klepač 5, Andrey 6, Marques 5 (od 62. Mišković 5), Petrović 5 (od 72. Jukić -)

Zoran Vulić debitirao je pobjedom na klupi Hajduka momčad kojega je u na Poljudi pobijedila Rudeš rezultatom 3:1

Prije početka susreta, kada je službeni spiker obznanio da je trener Hajduka postao Zoran Vulić, s tribina se začuo pljesak malobrojnih gledatelja.

Iako je na presici dan uoči dvoboja trener Vulić rezolutno rekao da će Juranović biti kapetan, kapetansku traku na desnoj ruci nosio je Mijo Caktaš.

Njemu je traka vraćena nakon što mu je Kopić uzeo traku poslije poraza od Gorice na Poljudu.

Čini se da Vulić ne voli klupsku stegu, momčad nije vodio u klupskom odijelu koje su nosili njegovi prethodnici Carrillo i Kopić.

Hajduk je doživio da igra derbi začelja.

Na drugoj strani bila je posljednja momčad na ljestvici iz Rudeša, domaćini su bili samo jednu skalinu iznad njih.

Svoju nadmoć domaćini su materijalizirali u 20. minuti, Jairo je sa desnog boka ubacio Caktaš je sa desetak metara pucao glavom i pogodio mrežu Piceka.

Umjesto pljeska, strijelac je dobio salvu zvižduka s tribina!

Između ostalog, zbog ugovora kojeg ima sa klubom, zarađuje 500.000 eura godišnje.

Stopostotnu priliku gosti su promašili u 36. minuti, Mrkonjić je sa 7, 8 metara neometan pucao, Posavec je obranio udarac.

Lopta se odbila do Falinskog čiji je udarac u korner skrenuo Vučur.

U nastavku susreta Gyurcso je sve uradio sam, izašao ispred vratara gostiju, pucao s desetak metara, Picek je obranio njegov udarac.

Napokon je Ivanovski zabio gol na Poljud!

Nakon ubačaja Gyurcsa, pucao je Caktaš, Picek je kratko odbio loptu, Ivanovski je iz blizine loptu poslao u mrežu 2:0.

Splićani su u 74. minuti povećali prednost nakon što je Gyurcsa u kaznenom prostoru srušio Pantalon.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Caktaš - 3:0.

U samoj završnici gosti su postigli počasni zgoditak.

Posavec je slabo reagirao na udarac iz daljine, Andrey je bio najbrži i iz blizine poslao loptu u mrežu - 3:1.

Hajduk je pod vodstvom Zorana Vulića nakon sedam odigranih kola stigao konačno do prve prvenstvene pobjede.