Prva HNL: Hajduk stigao na pet bodova do Dinama uoči derbija na Poljudu

Srijeda, 18. travnja 2018. 22:04 Napisao/la  Ivan Jelić
Futacs postigao pogodak nakon dužega izbivanja zbog ozljede

Prva HNL - 30. kolo

HAJDUK – CIBALIA 4:0

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 14.169.

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) 7

Strijelci: Gyurcso (20), 2:0 Futacs (44), 3:0 Radošević (56), 4:0 Gyurcso (90+3)

HAJDUK: Letica 7, Juranović 6,5 (od 71. Tudor 6), Nižić 6,5 Lopez 6, Fomitschow 6,5, Hamza 6, Radošević 7 (od 64. Savvas -), T. Bašić 6,5, Gyursco 7,5 Said 5,5, Futacs 7,5 (od. 60 Tičinović -)

CIBALIA: Šubarić 6, Filipović 5, Peričić 5, Soldo 5, Rubić 5, Plum 5, Mrdeša 5, Galić 5 (od 59. Miličević 5), Tomašević 5,5 (od 81. Marić -), Dabro 5,5, Barišić 5 (od. 69 F. Vitaić -).

Poraz Dinama od Osijeka u Maksimiru bio je dodatna doza motivacije za igrače Hajduka uoči početka sraza s Cibalijom.

Bijeli su se pobjedom približili modrima na pet bodova zaostatka uoči najvećeg hrvatskog derbija koji se u nedjelju igra na Poljudu.

Sjeverna tribina bila je prazna, Torcida se preselila većim dijelom na zapadnu tribinu.

Hajduk je od prve minute krenuo po pobjedu, što su uspjeli materijalizirati kada je Gyurcso na asistenciju Futacsa pucao sa 13 metara, Šubarić je bio nemoćan - 1:0.

Posebno je u prvih dvadesetak minuta bio nezaustavljiv strijelac gola Mađar Adam Gyurcso, koji je bez problema prolazio lijevom stranom pored nemoćnog Filipovića.

Prvi udarac prema vratima Letice gosti uputili u 27. minuti, s dvadesetak metara pucao je Dabro, Hajdukov čuvar mreže bio je na mjestu.

Mogli su domaćini povećati prednost, T. Bašić nije bio precizan u izglednoj prilici da pošalje loptu u mrežu gostiju.

U završnici susreta gosti su u jednoj akciji dva puta zaprijetili, naprije Dabro, potom Rubić, no Letica je u oba navrata bio na mjestu.

Svoju nadmoć bijeli su potvrdili golom Futacsa u 44. minuti koji je odlično reagirao na ubačaj T. Bašića i iz blizine poslao loptu u mrežu Šubarića.

Bio je to prvi gol Hajdukova Mađara u ovoj sezoni.

Hajduk je na "mađarski" pogon zaključio prvo poluvrijeme.

U nastavku susreta gledali smo istu sliku, Hajduk je dominirao i svoju premoć potvrdio trećim golom koji je u 58. minuti postigao Radošević, pucao je sa nekih davdesetak metara lijevom nogom pogodio je desni donji kut nemoćnog Šubarića.

U sudačkoj nadoknadi Gyurcso je na dodavanje Tudora postigao četvrti gol za domaće, a svoj drugi.

Notirali smo da je utakmica završila bez ijednog žutog kartona!

U nedjelju na Poljudu u derbiju Hajduk čeka Dinamo, susret je to koji može do kraja zakomplicirati borbu za prvaka.