Prva HNL: Hajduk slavio u Maksimiru, Ohandza junak bijelih, Gavranović i Soudani tragičari modrih

Nedjelja, 18. veljače 2018. 17:05 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Dinamo - Hajduk 0:1. Gavranović nije iskoristio kazneni udarac, Soudani nije iskoristio tri velike prilike, Ohandza kaznio pogrešku Leškovića i Livakovića

Trenutak odluke: Ohandza uzeo loptu između Leškovića i Livakovića

Hajduk je u 22. kolu pobijedio Dinamo u Maksimiru, lider je doživio prvi poraz ove sezone u utakmici očekivano jakoga inteziteta u duelima.

Momčad Hajduka postavila se samouvjereno i agresivno, drugačije se protiv objektivno kvalitetnijeg Dinama ne može igrati.

Ohandza je postao junak Hajduka, a Soudani i Gavranović tragičari Dinama.

Doduše, tragično su pogriješili Lešković i Livaković u 53. minuti, kada se Ohandza prikrao s leđa Leškoviću i na vrhu kaznenog prostora oteo loptu između stopera i vratara Dinama te mirno poentirao - 0:1.

Pogotku Hajduka prethodila je akcija Dinama na kraju koje je Soudaniju pobjegla loptu koju je rukom na rubu kaznenog prostora uhvatio Letica.

Dok su igrači Dinama tražili prekid zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, na drugoj strani Ohandza je kaznio pogrešku Dinamove obrane.

Soudani nije iskoristio tri puno bolje prilike.

Igrač koji je dobio nadimak "Mr. Derby" zbog toga što u pravilu rješava najvažnije utamice, ovog puta triput nije uspio zatresti mrežu u izglednim situacijama.

U 32. minuti sam je trčao prema Letici, koji je uspio osujetiti pokušaj lob-udarca.

U 60. minuti s 13 metara u otvorenoj poziciji loptu je poslao u pravodobnog Leticu, a u 68. minuti na Sosin ubačaj nije precizno zahvatio loptu glavom.

Ipak, najveći tragičar ispao je Gavranović, koji je u 81. minuti loptu s bijele točke poslao pokraj vratnice.

Najtroža kazna dosuđena je zbog toga što je Borja Lopez nehotice rukom zaustavio loptu rukom u zračnom duelu sa Soudanijem.

Borja Lopez dobio je drugi žuti karton, Hajduk je zadnjih petnaestak minuta igra s desetoricom igrača.

Ništa Dinamo do kraja utakmice konkretno nije napravio, Hajduk je bez većih problema sačuvao pobjedu unatoč jakom pritisku.

Jedino uzbuđenje dogodilo se na klupi Hajduka, kada je vrlo dobri sudac Pejin isključio trenera Željka Kopića.

DINAMO: Livaković, Rrahmani (od 86. Hajrović), Benković, Lešković (od 76. Ćorić), Lecjaks (od 64. Sosa), Doumbia, Ademi, Moro, Soudani, Olmo, Gavranović

HAJDUK: Letica, Juranović, Nižić, Borja Lopez, Fomitschow, Radošević, Savvas, Bašić (od 55. Hamza), Caktaš (od 81. Ismaili) Said (od 71. Filip), Ohandza

Utakmica 22. kola: Dinamo - Hajduk 0:1 (Ohandza 53)