Prva HNL: Hajduk raspucan u nastavku, Josip Brekalo postigao prvi pogodak u HNL-u

Nedjelja, 11. veljače 2024. 17:08 Napisao/la  T. B.
Josip Brekalo i Nikola Kalinić

Prva HNL - 22. kolo

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 4:0

Gradski stadion Poljud. Gledatelja: 17017

Sudac Ante Čulina (Zagreb) 7

VAR SUDAC: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Kalinić (45), 2:0 Brekalo (48), 3:0 Kalik (51), 4:0 Čuić (68)

Žuti kartoni: Sahiti, Uremović (Hajduk), Pllana, Štefulj (Slaven Belupo)

HAJDUK: Lučić -, Sigur 6,5, Uremović 6, Šarlija 6 (od 71. Elez -), Moufi 6 (od 56. Hrgović 6), Pukštas 6, Kalik 7 (od 57. Kleinheisler 6), Krovinović 6, Sahiti 7,5 (od 71. Dajaku -), Brekalo 7, Kalinić 7,5 (od 52. Čuić 6,5)

SLAVEN BELUPO: Sušak 5, Bosec 5 (od 80. Krušelj -), Pllana 5, Boras 5 (od 72. Međimorec -), Štefulj 5, Agbekpomu 5, Lepinjica 5 (od 60. Šuto 5), Nongoh 5, Mioč 5, Caimacov 5 (od 46. Liber 5), Štrkalj 5 (od 60. Ortiz 5)

Nakon četiri utakmice na kojima su osvojili samo 3 od 12 mogućih bodova, Hajduku je pobjeda protiv Belupa bila imperativ.

To što su pokazali domaći igrači do vodećeg gola bilo je brutalno negledljivo.

I kada se očekivalo da će mreže ostati netakinute do odmora, Kalinić je u svom stilu u sudačkoj nadoknadi primio loptu na 12 metara u kaznenom prostoru gostiju, pogodio je lijevi donji kut - 1:0.

Igrači Hajduka već su bili u tunelu nakon što je sudac Čulina odsvirao kraj prvog dijela, no oglasila se Toricda povicima: Dođite, ovdje,...

Naravno da su se vratili i otišli do sjeverne tribine, gdje su morali slušati motivacijsku pjesmu.

U drugom dijelu vidjeli smo pucački raspoloženi Hajduk, zabili su domaćini tri gola.

Na otvaranju drugog poluvrema na Sahitijevu asistenciju u strijelce se upisao Brekalo, bio je to njegov prvijenac u HNL-u!

Potom je Sahiti asistirao Kaliku za treći zgoditak, strijelac četvrog gola bio je mladi Čuić, ponovno je asistent bio Sahiti.

Mislav Karoglan ostvario je rezultatski najveću pobjedu na klupi Hajduka.