Prva HNL: Hajduk pobijedio Lokomotivu, interventna policija upala na dio tribine s Torcidom

Nedjelja, 10. prosinca 2017. 17:17 Napisao  I. V.

Utakmica 19. kola: Lokomotiva - Hajduk 0:2. Ohandza dvostruki strijelac, od 51. minute Hajduk igrao s igračem više, od 81. igrao s dva igrača više

Nogometaši Hajduka ostvarili su pobjedu u Maksimiru!

Protivnik nije bio Dinamo nego sestrinski klub Lokomotiva, koja je održavala aktivan rezultat sve do 94. minute.

U 93. minuti Capan je ubacio zdesna, Šunjić u padu loptu poslao u gredu!

Bila je to zadnja prilika Lokomotive da ostane neporažena pod vodstvom novog trenera Draženka Prskala.

U idućem napadu Ohandza je iskoristio nepažnju obrane domaćina i drugi put zatresao mrežu za konačnih 2:0.

Drugo je poluvrijeme bilo puno zanimljivije.

U 51. minuti Doležal je dobio drugi žuti karton, Hajduk je stekao brojčanu prednost.

U 66. minuti Ohandza je atraktivno zatresao mrežu domaćina škaricama - 0:1.

Od toga trenutka utakmica se otvorila, Lokomotiva je s igračem manje pokušavala anulirati prednost.

Zamalo je uspjela u 93. minuti iako je od 81. minute igrala s dvojicom igrača manje nakon što je isključen Majer.

Torcida se prema običaju opet iskazala bakljadom i vrijeđanjem svojih igrača, Zdravka Mamića i Janice Kostelić.

U jednom trenutku interventna policija upala je na jug na mjesto odakle su poletjele baklje.

Dočekale su ih ruke u zraku i 'hrvatska poicija, mito i korupcija'.

Klasika kada su u pitanju navijači Hajduka!

LOKOMOTIVA: Šemper, Musa, Ivanušec, Majer, Barić (87 Krajinović), Doležal, Burić (65 Capan), Oluić, Šunjić, Majstorović, Krstanović

HAJDUK: Letica, Tudor (70 Juranović), Nižić, Lopez, Memolla, Radošević, Savvas (61 Almeida), T. Bašić, Kožulj, Said (87 Pešić), Ohandza

Utakmica 19. kola: Lokomotiva - Hajduk 0:2 (Ohandza 66, 90+4)