Prva HNL: Hajduk petardom zauzeo drugo mjesto, igrači odbili pozdraviti Torcidu

Nedjelja, 17. prosinca 2017. 17:05 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 20. kola: Hajduk - Inter 5:0. Oglasila se Torcida nakon petnaest minuta igre, jer je Dinamo prije početka susreta imao 15 bodova više od Hajduka

Ante Erceg, dvostruki strijelac

Prva HNL - 20. kolo

HAJDUK – INTER ZAPREŠIĆ 5:0

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 7.417.

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) 6,5

Strijelci: 1:0 Ohandza (49), 2:0 Said (56), 3:0 Erceg (67), 4:0 Erceg (75), 5:0 Almeida (77)

Žuti kartoni: Said (Hajduk), Andrić, Regan, Komorski (Inter Zaprešić)

HAJDUK: Letica -, Tudor 6, Nižić 6,5 Lopez 6,5, Memolla 6, Kožulj 7, Radoševič 6, T. Bašić 6, Said 7 (od. 57 Almeida 7) , Erceg 8 (od 82. Pešić -), Ohandza 7,5 (od. 76 Šehić -)

INTER: Mrmić 5, Bosec 5, Komorski 5, Dalić 5, Mamić 5, Postonjski 5, Regan 5, Grgić 5, Zulim 5 (od 85. Haramustek -), Rak 5 (od 78. Rešetar -), Andrić 5.

Hajduk  je uvjerljivom pobjedom (5:0) protiv Intera osvojio drugo mjesto nakon prvoga dijela sezone sa zaostatkom od 12 bodova iza vodećeg Dinama.

Nakon pobjede igrači Hajduka nisu otišli pozdraviti Torcidu koja im je blagdane čestitala transparentom: Sretni blagdani na minus 12!

Nastavila je Torcida maltretirati svih koje imalo zanima nogomet.

Oglasila se nakon petnaest minuta igre, jer je Dinamo prije početka susreta imao 15 bodova više od Hajduka i odmah počela vrijeđati igrače.

Ovog puta reagirali su zvižducima ostali navijači kojima je  dosta Torcidinog silovanja.

U prvom dijelu igralo se slabo, Inter je na trenutke djelovao kao momčad koja može do pozitivnog rezultata.

Početkom drugog dijela domaćini su poveli.

Kožulj je u kaznenom pronašao Ohandzu, koji je pucao sa 12 metara, Mrmić  je bio nemoćan - 1:0.

Strijelac prvog gola idealno je u 56. minuti pronašao Saida, koji je ušao ulazi u kazneni prostor i prebacio istrčalog Mrmića - 2:0.

Domaćini su nastavili golijadom, Erceg je u 67. minuti u gužvi ispred vratiju Intera iz blizine ljevicom zakucao loptu u mrežu nemoćnog Mrmića - 3:0.

Mogli su domaćini povećati vodstvo kada je Almeida udarcem glavom loptu poslao u stativu.

Bijeli su nastavili golijadom u 75. minuti, Erceg je sa lijeve strane vrha kaznenog prostora desnom nogomet pogodio gornji desni kut vratara gostiju - 4:0.

Samo dvije minute potom „pukla“ je petarda. Korner sa desne strane izveo je T. Bašić, Almeida je bio najviši u skoku i sa peterca pucao je glavom, lopta je završila u mrežu gostujuće momčadi - 5:0.