Subota, 30. rujna 2017. 21:05 Napisao/la  Ivan Jelić

Strijelci: 1:0 Radošević (9), 2:0 Erceg (58)

Žuti kartoni: Nižić (Hajduk), Mazalović (Inter)

Crveni karton: Nižić (89, drugi žuti)

HAJDUK: Stipica - , Tudor 5,5 Nižić 6, Lopez 6, Memolla 6, Radošević 7, T. Bašić 6,5, Hamza 7 (od 83. Kožulj -), Pešić 5,5 (od 70. Šehić -), Erceg 7, Said 6 (od 75. Almeida)

INTER: Santini 6,5, Bosec 5, Dalić 5,5, Grgić 5,5, Komorski 6, Mamić 6, Mazalović 5,5 Postonjski 5, Rak 5 (od 74. Tomičić -), Bencun 5, (od 46. Regan 5), Andrić 5,5 (od 87. Rešetar -)

Nakon dva neuspjeha Hajduka u dvobojima s Rijekom i Lokomotivom pred svojim navijačima, u srazu s Interom pobjeda bila imperativ.

Već nakon devet minute igre poveli su golom Radoševića, koji je pucao sa nekih dvadesetak metara, lopta je pogodila Mazalovića, promijenila  smjer i prevarila Santinija - 1:0.

Domaćini su mogli povečati svoju prednost, najprije je pucao Radošević, Santini je kratko odbio, lopta je došla do Saida koji puca sa 4 metra, s gol-linije loptu je izbacio Mazalović.

Nastavak susreta bolje su otvorili gosti.

Andrić je bio u izglednoj prilici, no njegov udarac je blokirao Memolla, lopta se odbila u korner.

Nakon kornera u gužvi pred vratima Stipice pucao je Mamić, lopta je otišla pored desne stative gola domaćina.

S tribina se začuo gromoglasni zvižduk nezadovoljnih navijača.

Domaćini su svoju prednost povećali u 58. minuti golom Ercega kojega je idealno uposlio Hamza, napadač bijelih pucao je lijevom nogom sa desne strane kaznenom prostora, pogodio je lijevi kut nemoćnog Santinija - 2:0.

Promašio je u 63. minuti Said stopostotnu priliku, izašao je sam pred Santijem, vratar gostiju obranio je njegov udarac.

U završnici dva puta u prigodi  bio je Almeida,  oba puta je bio neprecizan.

Bijeli su ostali bez kapetana Nižića, koji je zbog grubog prekršaja nad Rešetarom dobio drugi žuti karton u posljednjoj minuti susreta.

Nakon tri uzastopna neuspjeha u dvobojima sa Osijekom, Rijekom i Lokomotivom, Hajduk je napokon došao do pobjede.