Prva HNL: Hajduk i Lokomotiva podijelili bodove u komornoj atmosferi na Poljudu

Nedjelja, 05. kolovoza 2018. 23:11 Napisao/la  Ivan Jelić

Strijelci: 1:0 Jurić (44), 1:1 Krstanović (57)

Žuti kartoni: Mikulić, Jairo, Ljubić (Hajduk), Ivanušec, Karačić, Radonjić (Lokomotiva)

HAJDUK: Ljubić 6, Juranović 6, Vučur 6, Mikulić 5,5, Fomitschow 5,5, Jurić 6,5, Hamza 6, T. Bašić 5, Jairo 5 (od 67. Gyurcso -), Said 5 (od 39. Šego 6), Ivanovski 5 (od 60. Delić 5)

LOKOMOTIVA: Grbić 6, Karačić 6, Kolinger 6,5, Majstorović 6,5, Datković 6, Jakić 6, Đurasek 5,5 (od 74. Burić -), Ivanušec 6, Kastrati 5,5 (od 90. Hujber -), Babić 5 (od 55. Krstanović 7), Radonjić 6,5.

Hajduk i Lokomotiva odigrali su neodlučeno (1:1) u utakmici 2. kola odrigranoj na Poljudu.

Trener domaćina Kopić nije mogao računati na Caktaša zbog ozlijede skočnog zgloba koju je zaradio u uzvratnom srazu sa Slavijom u Sofiji, na ozlijeđene vratare Posaveca i Duku te kapetana Nižića.

Prvu šansu imali su gosti, kapetan Karačić pucao je sa vrha kaznenog prostora, bio je neprecizan.

Osim što su zviždali bivšem vrataru Grbiću, koji sada čuva vrata Lokomotive, te igračima zbog katastrofalne prezentacije, pripadnici Torcida cijelu utakmicu odsjedili su na tribini u znak podrške svojim članovima koji su završili u zatvoru u Padinskoj skeli.

Prvi udarac prema vratima Grbića uputio je u 41. minuti Fomitschow, vratar gostiju uspio je uz dosta napora isti zaustaviti.

U samoj završnici orvog dijela bijeli su postigli zgoditak.

Jurić je pucao sa nekih 30-tak metara, lopta je završila u desnom donjem kutu vratara Grbića - 1:0.

Gosti, koji su djelovali bolje, stigli su do poravnanja u 57. minuti.

Sve je uradio Radonjić, idealno je uposlio Krstanovića koji je s desetak metara poslao loptu u mrežu.

U jednoj nenogometnoj atmosferi, Hajduk je još jednom razočarao igrom.

Prije početka susreta minutom šutnjom odana je počast bivšem predsjedniku Skupštine kluba (2000 – 2004) Špiru Ercegu i legendarnom pjevaču i velikom navijaču bijelih Oliveru Dragojeviću.