Prva HNL: Hajduk do 97. minute strahovao za pobjedu protiv Rudeša

Subota, 17. veljače 2024. 19:15 Napisao/la  SC

Hajduk je jedva pobijedio zadnjeplasiranu momčad lige, strahovali su Splićani za pobjedu do zadnjih minuta.

U slaboj utakmici Livaja je Hajduk doveo u vodstvo udarcem glavom nakon Kalikove asistencije.

Rudeš je pred kraj utakmice opasno prijetio, nekoliko puta su domaćini obećavajuće ušli u završnicu.

U 95. minuti Petković je prošao lijevom stranom u vrhom kopačke loptu poslao u bližu vratnicu, Rudeš su centimetri dijelili od pogotka.

U sudačkoj nadoknadi Brekalo je odigrao Dajakuu, koji se varkom tijela otvorio za udarac kojim je postigao pogodak olakšanja - 0:2.

RUDEŠ: Marković, Krušlin (75 Pavlović), Pavlović, Mrčela, Šehić, Vukmanović, Srbljinović, Mašala (75 Petković), Ćorić (59 Latković), Topić (59 Grezda), Doležal (75 Babić)

HAJDUK: Lučić, Sigur, Šarlija, Elez, Hrgović (82 Mikanović), Krovinović (71 Žaper, 85 Odjidja-Ofoe), Sahiti (82 Dajaku), Pukštas, Kalik (71 Kleinheisler), Brekalo, Livaja

Utakmica 23. kola: Rudeš - Hajduk 0:2 (Livaja 48, Dajaku 90+7)