Prva HNL: Gorica osvojila bod s desetoricom igrača, Hajduk ponovo razočarao

Nedjelja, 04. studenog 2018. 16:57 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Gorica - Hajduk 1:1. Atiemwen postigao jedan od najatraktivnijih pogodaka u HNL-u ove sezone, Čagalj isključen u 43. minuti

Prva HNL: Gorica osvojila bod s desetoricom igrača,  Hajduk ponovo razočarao

Gorica i Hajduk podijeli su bodove u Velikoj Gorici u utakmici tijekom koje je Hajduk još jednom razočarao svoje navijače.

Cijelo drugo poluvrijeme Hajduk je imao prednost igrača više, Gorica se bez problema obranila i osvojila bod.

Unatoč prividnoj terenskoj inicijativi, Hajduk nema za čime žaliti, splitska momčad nije stvorila nije jednu izglednu priliku.

Prvo poluvrijeme bilo je daleko sadržanije budući da su momčadi bile brojčano ravnopravne.

U 14. minuti Gorica je povela nakon jednog od najatraktivnijih pogodaka u HNL-u ove sezone.

Atiemwen je nekoliko metara od središta igrališta gurnuo u primanju loptu kroz noge uklizalom Juriću, otrčao je nigerijski napadač prema prema središnjim braničima Hajduka, prošao Ismajlija uz malo sreće, protrčao pokraj Borje Lopeza kao da ga nema, utrčao u kazneni prostor i plasirao loptu u desni Blaževićev kut - 1:0.

Hajduk je izjednačio pogotkom Jaira, koji je drugoj vratnici nadskočio Muhammeda i udarcem glavom zakucao loptu mrežu - 1:1

Neposredno pred odmor Gorica je ostala s desetoricom igrača.

Čagalj je neoprezno u 43. minuti nogom nasrnuo na Bradarića i opravdano dobio izravni crveni karton.

GORICA: Kahlina, Muhammed, Čagalj, Jovičić, Žutić (46 Oboabona), Suk, Marina, Dvorneković (75 Mtchedishvili), Atiemwen, Čabraj, Zwolinski (90+2 Matošević)

HAJDUK: Blažević, Šehić (82 Palaversa), Ismajli, Borja Lopez, Fomitschow, Jurić, Juranović, Bradarić (70 Ivanovski), Jradi (89 Teklić), Jairo, Said

Utakmica 13. kola: Gorica - Hajduk 1:1 (Atiemwen 14/Jairo 32)