Prva HNL: Dinamo u završnici utakmice slomio otpor oslabljene momčadi Istre 1961

Subota, 09. prosinca 2017. 17:10 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Dinamo - Istra 1961 5:1. U 62. minuti Livaković je obranio Jelavićev udarac, Istra je propustila veliku priliku dostići Dinamo

Armin Hodžić dotukao goste iz Pule

Nogometaši Dinama napunili su mrežu Istre 1961 momčad koje u zadnjem razdoblju proživljava teške trenutke.

Šestorica igrača (Kitanovski, Ofosu, Mitrevski, Gotal, Ivušić, Bertoša) Istre otišlo je zadnjih dana, tako oslabljena momčad dugo je odolijevala napadima Dinama.

Na kraju je Hodžić dvama pogocima pristojan poraz pretvorio u rezultatsku katastrofu.

Niti tisuću ljudi došlo je vidjeti kako će se Dinamo obračunati s nejakim protivnikom.

Nisu dugo čekali na prvi pogodak, Moro je načeo mrežu gostiju iz slobodnog udarca u 19. minuti.

Soudani je povećao prednost nakon što je Sosa idealno proigrao najboljega napadača Dinama, na odmoru je na semaforu svjetlilo samo 2:0.

U 49. minuti Maksimović je udarcem glavom pogodio mrežu i smanjio rezultat - 2:1, momčad Dinama pala je u ritmu u nastavku utakmice.

Očito su se domaći igrači uspavali nakon što je Istra u prvom dijelu izgledala bespomoćno.

U 62. minuti Livaković je obranio Jelavićev udarac, Istra je propustila veliku priliku dostići Dinamo.

U finišu utakmice Dinamo je ponovo dignuo ritam, Olmo je u 78. minuti petom pripremio poziciju Ćoriću za pogodak - 3:1.

Nakon Ćorićeva pogotka, gostujuća momčad počela je gubiti koncentraciju što je najbolje iskoristio Hodžić.

DINAMO: Livaković, Stojanović (od 72. A. Ćorić), Benković, Rrahmani, Sosa, Moro, Doumbia (od 90. Perić),  Ademi, Soudani, Henriquez (od 82. Hodžić), Olmo

ISTRA 1961: M. Ćorić, Grujević, Gojković, Escoval, Hadžić, Maksimović, Halilović, Puclin, Vojnović (od 46. Prelčec), Matjaž (od 84. Goncalves), Jelavić (od 86. Miljanić)

Utakmica 19. kola: Dinamo - Istra 1961 5:1 (Moro 19, Soudani 38, Ćorić 78, Hodžić 84, 90/Maksimović 49)