Prva HNL: Dinamo u vatrometu pogodaka pobijedio Inter na Maksimiru

Nedjelja, 23. rujna 2018. 18:22 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola Prve HNL: Dinamo - Inter 5:3. Inter poveo 3:2 u 70. minuti, od 57 minute gosti igrali bez isključenog Haramusteka

Bruno Petković (Dinamo)

Nogometaši Dinama osvojili su bodove u vatrometu pogodaka protiv Intera, oko 2500 gledatelja u Maksimiru vidjelo je čak sedam pogodaka u drugom poluvremenu.

U 54. minuti Goodness Ajayi iskoristio je nesporazum u domaćoj obranio i prizemnim udarcem poslao loptu pored Zagorca, dvije minute kasnije Andrić je doveo goste u vodstvo - 1:2.

Minutu kasnije Haramustek je prekršajem zaustavio Petkovića, skrivio je kazneni udarac i dobio crveni karton.

Budimir je zatresao mrežu s bijele točke - 2:2.

Kada se činilo da se Dinamo relativno lako oporavio od šoka i da će s igračem više mirno privesti utakmicu kraju, dogodio se novi šok za modre.

U 70. minuti Mamut je iz prekida ubacio prizemno na prvu vratnicu, Šunjić je loptu skrenuo u mrežu - 2:3.

I opet se Dinamo vratio za samo minutu.

U 71. minuti Kadzior je ubacio zdesna, Petković je neometan bez skoka glavom skrenuo loptu u mrežu - 3:3.

U 83. minuti Petković je iskoristio potpunu blokadu braniča Intera, s metra je ugurao loptu u prazna vrata - 4:3.

U 95. minuti Kadzior je postigao prvi pogodak u dresu Dinama, kada je na kraju brze kontre izašao ispred vratara Matkovića i mirno pogodio mrežu - 5:3

U prvom poluvremenu jedini pogodak postigao je Lešković glavom.

DINAMO: Zagorac, Moharrami, Perić, Lešković, Musa, Šunjić, Kadzior, Gojak (64 Ademi), Menalo (66 Oršić), Budimir (83 Gavranović), Petković

INTER Matković, Muhar, Postonjski, Burzanović, Ajayi, Vukčević (80 I. Čeliković), Haramustek, Andrić, Prenga (76 Ćulum), Šimunec, Valentić

Utakmica 8. kola Prve HNL: Dinamo - Inter 5:3 (Lešković 14, Budimir 57, Petković 71, 83, Kadzior 90+5/Ajayi 54, Andrić 56, Šunjić 70-ag)