Prva HNL: Dinamo pobijedio na Poljudu, Hajduk nakon 27. kola zaostaje 27 bodova

Srijeda, 03. travnja 2019. 21:24 Napisao/la  Ivan Jelić

Hajduk - Dinamo 0:1. Mario Gavranović strijelac pogotka, Mijo Caktaš isključen u 76. minuti zbog udaranja Ivana Šunjića

Prva HNL - 27. kolo

HAJDUK – DINAMO 0:1

Stadion Poljud. Gledatelja 26.446.

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 6,5

Strijelac: 0:1 Gavranović (26)

Žuti kartoni: Bradarić, Ismajli, Lopez (Hajduk), Theophile, Šunjić, Olmo, Gojak, Livaković (Dinamo)

Crveni kartoni: Caktaš (76, udaranje Šunjića)

HAJDUK: Posavec 5, Juranović 5 (od 46. Ivanovski 5), Ismalji 6, Lopez 5,5, Bradarić 5,5 Tudor 5, Nejašmić 5,5 (od 86. Jurić), Hamza 5, Caktaš 5, Jradi 5 (od 66. Sahiti 5), Jairo 6.

DINAMO: Livaković 6,5 Stojanović 6, Dilaver6,5, Theophile 6,5, Rrahmani 6,5, Šunjić 7,5, Kadzior 6 (od 62. Moro 6), Gojak 6, Olmo 7, Oršić 6 (od 81. Šitum -), Gavranović 7 (od 74.Petković -).

Dinamo je potvrdio kvalitetu i pobijedio Hajduk na Poljudu pogotkom Marija Gavranovića u 26. minuti.

Najveći hrvatski derbi samo je formalno imao taj naziv, pred utakmicu Hajduk je imao 24 boda manje od vodećeg Dinama.

Nakon 27. kola zaostaje čak 27 bodova, što je povijesni podatak.

Prvi su zaprijetili domačini nakon što je Theopihile srušio Jaira na sedamnaest metara od gola Livakovića, slobodni udarac izveo je Caktaš.

Pogodio je živi zid, lopta se odbila do Tudora koji pada u duelu sa gostujućim igračem, domaćini su tražili najstrožu kaznu, no sudac Batinić je samo odmahnuo da se igra nastavi.

Uzvratili su modri preko Oršića koji je pobjegao Juranoviću, pucao sa nekih 12 – 13 metara s lijeve strane kaznenog prostora, bio je neprecizan.

Podrška Mili
Igrači obje momčadi izašli su na teren u bijelima majicama s natpisima "Za Milu" kao znak podrške maloj djevojčici čija je bolest ujedinila Hrvatsku. Sa tribina se začuo gromoglasna pljesak upućen Mili i njezinoj obitelji.
Odavno svečana loža nije tako bila popunjena. Svoja mjesta našli su mnogobrojni skauti poznatih i bogatih europskih klubova, Barcelone, Lilla, Anderlechta...
Zahvaljujući pogrešci vratara Posavca gosti su postignuli jedini pogodak.

Ismajli je srušio Gavranovića, slobodni udarac izveo je Kadzior, čuvar mreže domaćina kratko je odbio, Gavranović je bio najbrži i iz blizine je ubacio loptu u mrežu - 0:1.

Na otvaranju drugog dijela Olmo je dobro „ispremiješao“ obranu domaćina, ušao je u kazneni prostor sa lijeve strane, pucao ali na sreću bijelih bio je neprecizan.

Hajduk je u 76. minuti ostao bez Caktaša koji je udario laktom u glavu Šunjića, sudac je bio blizu i pokazao izravni crveni karton domaćem igraču.

U sudačkoj nadoknadi Lopez je propustio veliku priliku glavom zatresti mrežu gostiju.