Prva HNL: Dinamo pobijedio Inter u Zaprešiću, uvjeti za igru na rubu regularnosti

Subota, 16. rujna 2017. 21:40 Napisao/la  SC
Dominik Livaković

Dinamo je pobijedio Inter u Zaprešiću i povećao razmak na vrhu ljestvice ispred Rijeke.

- Prezadovoljan sam utakmicom s obzirom na uvjete, ovako se dobivaju prvenstva. Baš na takvim utakmicama. Prekid? Niti u jednom trenutku nisam razmišljao o tome, samo sam želio pobjedu. Sreća da smo zabili na početku, dok je teren još bio OK. Svaka nam je utakmica bitna, u svaki dvoboj do stanke moramo ući na isti način. Hvala Bogu nitko se nije ozlijedio, rekao je vratar Dominik Livaković.

Utakmica je odigrana u uvjetima koji nisu omogućili normalni protok lopte na tipičnoj hrvatskoj oranici. Čim počnu jesenske kiše, nogomet u HNL-u dobiva poveznicu s vodenim sportovima.

Dinamo je već nakn 12. minute vodio 2:0, činilo se da će rutinski privesti utakmicu kraju.

Međutim, Šarić je u 31. minuti pogotkom vratio utakmici neizvjesnost.

Dinamo je do trećeg gola stigao u 55. minuti iz prekida. Antolić je izveo korner s lijeve strane, Doumbia glavom zakucao loptu u mrežu i postigao prvijenac u modrom dresu.

Kiša je u završnici utakmice pojačala,  sudac Zebec na iznenađenje mnogih nije prekidao utakmicu. Nogometa više nije bilo.

INTER: Santini,  Dalić, Grgić, Komorski,  Bosec, Postonjski (od 75. Haramustek), Mazalović, Šarić, Mamić,  Rak (od 61. Blažević), Andrić (od 87. Bencun).

DINAMO: Livaković, Stojanović, Sigali, Benković, Sosa, Doumbia, Soudani (od 85. Gojak), Moro, Antolić, Olmo (od 73. Lešković), Henriquez (od 64. Rrahmani).

Utakmica 9. kola: Inter - Dinamo 1:3 (Šarić 31/ Henriquez 3, Soudani 12, Doumbia 55).