Prva HNL: Dinamo ostao četiri boda ispred Rijeke, utakmica u Puli završila bez pogodaka

Nedjelja, 24. rujna 2017. 18:58 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola: Istra 1961 - Dinamo 0:0. U drugom dijelu Dinamo je kroz pojačani pritisak stvorio tri izgledne prilike

Ivica Ivušić (Istra 1961)

Dinamo ostaje četiri boda ispred Rijeke nakon 10. kola.

Zagrebačka momčad nije uspjela pobijediti Istru u Puli, utakmica odigrana po vrlo teškom terenu za igru završila je bez pogodaka.

Dinamo je dominirao kroz posjed lopte, posebice u drugom dijelu.

U prvom dijelu Dinamo ništa posebno nije napravio pred Ivušićem, a najbolju priliku propustio je Matjaž u 29. minuti.

Ostao je napadač Istre ispred Livakovića na 8 metara i loptu poslao visoko preko gola.

U drugom dijelu Dinamo je kroz pojačani pritisak stvorio tri izgledne prilike, najbolju nije iskoristio Henriquez u 61. minuti nakon Soudanijeva proigravanja.

Priike su propustili Soudani (56) i Hodžić (77), a u 85. minuti Sigali je dobio crveni karton zbog prekršaja nad igračem u izglednoj poziciji za postizanje pogotka.

Ofosu bi sam otrčao prema Livakoviću da ga Sigali nije zaustavio prekršajem.

Do kraja utakmice Dinamo je s desetoricom igrača i Leškovićem na mjestu napadača pokušao nešto učiniti na mišiće, ali obrana Istre izdržala je pritisak.

ISTRA 1961: Ivušić, Hadžić, Escoval, Bertoša, Čuljak (83 Gojković), Puclin, Mitrevski,  Grujević (73 Halilović), Vojnović, Ofosu, Matjaž (61 Kitanovski)

DINAMO: Livaković, Stojanović, Sigali, Benković, Sosa, Antolić (89 Lešković), Doumbia, Moro (72 Hodžić), Soudani,  Olmo, Henriquez (62 Fiolić)

Utakmica 10. kola: Istra 1961 - Dinamo 0:0