ZADAR PREGAZIO S. BELUPO

Velika pobjeda na početku mandata Ćire Blaževića

Nedjelja, 14. rujna 2014. 18:05 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola MAXtv Prve lige: Zadar - Slaven Belupo 4:0

Ćiro Blažević pobjedom je započeo novu trenersku epizodu. Nogometaši Zadra pod vodstvom "trenera svih trenera" furiozno su pregazili Slaven Belupo, postignuvši tri pogotka do odmora. Već u 8. minuti Hrgović je ubacio zdesna, Pešić proigrao Terkeša, koji s 3 metra loptu gura u praznu mrežu. U 22. minuti Pešić je strijelac, a u 35. minuti isti igrač izlzi pred vratara Karduma, koji zadarskom napadača zaustavlja prekršajem za najstrožu kaznu. Hrgović je bio precizan - 3:0. Momčadi Elvisa Scorije u prvom dijelu kao da nije ni bilo na Stanovima pred oko 3000 gledatelja, koji nisu htjeli propustiti Ćirinu prvu utakmicu.

U drugom dijelu Zadrani su mirno kontrolirali visoko vodstvo, koje je Pušić uvećao u 83. minuti na kraju polukontre i Pešićeva proigravanja. Zadrani su tijekom cijele utakimice djelovali vrlo razigrano i rastrčano, kao da ih trenira Ćiro Blažević.

ZADAR: Matković, Bilaver (82 Sarić), Šimurina, Jerbić, Čirjak, Pušić, Hrgović (66 Ješe), Šimunac (69 Solomon), Weitzer, Pešić, Terkeš

SLAVEN BELUPO: Kardum, Melnjak, Grgić, Henrique, Paracki (65 Barišić), Purić, Fuštar (46 Delić), Mirić (84 Glavina), Brlek, Ozobić, Cesarec

Utakmica 8. kola: Zadar - Slaven Belupo 4:0 (Terkeš 8, Pešić 22, Hrgović 35-11m, Pušić 83)