KAOS NA POLJUDU Gorica pobijedila Hajduk, navijači igračima prijetili batinama...

Nedjelja, 19. kolovoza 2018. 23:09 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 4. kola: Hajduk - Gorica 0:2. Said dobio crveni karton zbog udaranja vratara Kahline, cijeli stadion vikao: Uprava, odlazi...

Debakl Hajduka...

Prva HNL - 4. kolo

HAJDUK – GORICA 0:2

Gradski stadion Poljud. Gledatelja: 11.172.

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) 7

Strijelci: 0:1 Miya (27), 0:2 Zwolinski (40-11m)

Žuti kartoni: Jradi, Šego (Hajduk), Zwolinski, Suk, Dvomeković, Špičić (Gorica)

Crveni karton: Said (90, udario vratara Kahlinu)

HAJDUK: Posavec 6,5, Juranović 5, Vučur 5, Mikučić 5, Fomitschow 5, Palaversa 5 (od 58. Šego 5), Hamza 5 (od 46. Jurić 5), Jairo 5, Jradi 5, Said 5, Ivanovski 5 (od 46. Gyurcso 5).

GORICA: Kahlina 7,5 Mičdešhvili 6,5, Čagalj 7, Jovičić 6,5, Špičić 6,5, Suk 6,5, Maloča 6,5 (od 90. Žutić -), Dvorneković 6,5 (od. 77 Arshakian -), Atiemwen 6,5, Zwolinski 7, Miya 7,5 (od. 83 Muhammed -).

Gorica je u 4. kolu pobijedila Hajduk na Poljudu i produbila krizu u splitskom klubu.

Nakon poraza od Gorice, Željko Kopić ulazi u rubrilu "bivši treneri".

Spekulira se da bi novi trener trebao biti Igor Tudor, koji je bijele vodio u sezoni 2014/15.

Tudor je utakmicu gledao iz svečane lože u društvu Stipe Pletikose koji se spominje kao možebitni novi sportski direktor kluba.

Sve će se vrlo brzo znati.

Debi u bijelom dresu imao je Libanonac s danskom putovnicom Bassel Jradi, koji je na Poljud stigao iz norveškog prvoligaša Stromsgodseta.

Nakon dvadesetak minuta susreta gdje nismo vidjeli niti "N" od nogometa, Torcida je izvjesila transparent na kojem je pisalo

- Ovi danas samo trču. A ni to kako bi tribalo!

Samo minutu poslije gosti su poveli, Miya je 27. minuti "ukrao" loptu Vučuru, izašao je sam pred Posavecom i sa nekih desetak metara poslao loptu u mrežu - 0:1.

U samoj završnici prvoga dijela Jairoa je srušio Miyu u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku.

Siguran realizaor bio je Zwolinski - 0:2.

Torcida je počela vrijeđati igrače i prijetiti batinama.

Na otvaranju drugog dijela gosti su mogli postići i treći zgoditak, Miya je dva puta pucao, Posavec je dva puta bio na mjestu.

Hajduk je zaprijetio preko Jaira, Kahlina je sjajno obranio.

S druge strane Posavec je obranio težak udarac Suka.

U sudačkoj nadoknadi zbog udaranja vratara gostiju Kahlinu izravni crveni karton dobio je Said.

Nakon utakmice cijeli stadion počeo je skandirati Uprava, odlazi...

A Torcida je pozvala igrače pod sjevernu tribinu, koji su morali skinuti dresove prije nego što su ih vjerni navijači počeli gađati bengalkama!