Istra 1961 sačuvala prvoligaški status, Varaždin ostvario Pirovu pobjedu u uzvratu

Subota, 02. lipnja 2018. 21:17 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica kvalifikacija za plasman u Prvu HNL: Varaždin - Istra 1961 1:0. Varaždin oštećen za nedosuđeni kazneni udarac, Istra 1961 od 55. minute igrala bez isključenog Zgrablića

Pulsko slavlje u Varaždinu

Istra 1961 sačuvala je prvoligaški status nakon uzrvatne utakmice dodatnih kvalifikacija u kojoj je Važadin pobijedio rezultatom 1:0.

Pulska momčad nije igrala ni približno na prvoligaškoj razini, ali je uspjela sačuvati prednost iz prve utakmice (3:1) u kojoj su također rezultatski prošli bolje nego što su igrali.

Na kraju su presudile nijanse, vratar Ćorić i svakako sudac Duje Strukan.

Strukan u 10. minuti nije dosudio očigledan prekršaj vratara Ćorića nad Sačerom u kaznenom prostoru.

Žali Bože što je kasnije sudio bez ijedne pogreške...

Važadin je od početka utakmice dominirao kroz posjed lopte, stvorili su Varaždinci nekoliko (polu)prilika, Ćorić je triput dobro reagirao...

U 55. minuti Jertec je proigrao Drožđeka na lijevoj strani, napadač Varaždina uspio je loptu poslati u mrežu uz suprotnu vratnicu - 1:0.

U preostalom vremenu Varaždinu je samo pogodak nedostajao do prve lige.

Pritiskali su i riskirali Važadinci, posebice otkada je Istra 1961 u 64. minuti ostala bez isključenog Zgrablića, koji je dobio dva žuta kartona.

Imala je podređena Istra 1961 dvije izgledne prilike u kontrama, Nevistić je oba puta bio pravodoban.

Za Varaždin su igrala trojica igrača na posudbi: Nevistić na vratima, na mjestima bočnih braniča Kabiru i Ayodeyi.

VARAŽDIN: Nevestić, Jertec, Čelić, Glavica, Sačer, Drožđek, Senić, Kabiru (83 Kolarić), Ayodeyi (83 Jelić), Golubar, Težak (78 Vuk)

ISTRA 1961: Ćorić, Prce, Halilović, Roce (83 Antunović), Zgrablić, Ottochian (90 Sumić), Jakić (62 Prelčec), Jovičić, Vojnović, Pavić, Escobar

Uzvratna utakmica kvalifikacija za plasman u Prvu HNL: Varaždin - Istra 1961 1:0 (2:3) (Drožđek 55)