Istra 1961 preokretom pobijedila Varaždin u prvoj utakmici kvalifikacija za ostanak u Prvoj HNL

Srijeda, 30. svibnja 2018. 21:13 Napisao/la  SC

Istra 1961 - Varaždin 3:1. Nogometaši Varaždina u prvom dijelu postignuli vodeći pogodak i dvaput tresli okvir vratiju Istre 1961

Savlje u Puli

Istra 1961 pobijedila (3:1) je Varaždin u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za ostanak u Prvoj HNL.

Pred više od 4000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina, nogometaši Istre u drugom poluvremenu preokrenuli su rezultat i stekli značajnu prednost pred uzvrat u Varaždinu, koji se igra 2. lipnja.

U prvom dijelu momčad Varaždina izgledala je  bolje na terenu, igrači Istre 1961 očito su u utakmicu ušli previše suzdržano.

Tako su djelovali u duelima koje su gosti lakoćom dobivali na svim dijelovima terena, posebno u završnici.

Osim Drožđekova pogotka u 10. minuti, Varaždinci su stvorili još nekoliko izglednih prilika, dvaput su zatresli okvir vratiju (Drožđek 23, Golubar 32).

Jedinu priliku za Istru nije iskoristio Antunović nakon Rocine asistencije.

Istra je u drugom poluvremenu znatno podignula agresivnost, posebice nakon što je Golubar u 55. minuti autogolom dignuo samopuzdanje domaćim igračima.

Uslijedilo je najbolje razdoblje igre Istre 1961, koja je počela pritiskati goste.

U 64. minuti Ottochian je prošao po desnoj strani, proigrao nečuvanog Vojnovića koji je imao dovoljno vremena primiti i poslati loptu u mrežu pokraj Nevistića 2:1.

Zadnjih dvadesetak minuta Varaždin je preuzeo rizik u igru, dignula se obrana gostiju do cerntra, težište igre preselilo se na polovicu domaćina.

Međutim, obrana Istre u drugom je dijelu bila je bolje posložena iako je nekoliko situacija izgledalo vrlo obećavajuće za Varaždince.

Do 88. minute Varaždin je održavao rezultat kojim bi uzvratna utakmica bila vrlo neizvjesna.

A onda je Roce postigao pogodak udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta - 3:1.

ISTRA 1961: Iveša, Prce, Halilović (82 Maksimović), Antunović (46 Ottochian), Roce, Zgrablić, Jakić (62 Pavić), Escobar, Čuljak, Vojnović, Matas

VARAŽDIN: Nevistić, Jertec, Čelić, Glavica, Saćer, Drožđek (90+4 Vuk), Jevtoski, Senić, Golubar, Težak (59 Kolarić), Kulenović (90+1 Balta)

Prva utakmica kvalifikacija za ostanak u Prvoj HNL: Istra 1961 - Varaždin 3:1 (Golubar 55-ag, Vojnović 64, Roce 88/Drožđek 10)