Prva liga: Osijek lako do pobjede nad Slaven Belupom, Lopa i Grgić strijelci

Subota, 02. prosinca 2017. 17:08 Napisao/la  SC

Gradski vrt. Gledatelja: 300

Strijelci: 1:0 Lopa (17), 2:0 Grgić (78).

OSIJEK: Malenica, Grgić, Škorić, Barać, Barišić, Jambor, Mioč (86 Pušić), Grezda (90 Bočkaj), Hajradinović, Lopa (77 Mudražija), Marić

SLAVEN BELUPO: Marković, Purić, Musa, Katić, Vrljičak, Trebotić, Vidović (79 Dolček), Bogojević (46 Kendeš), Rebernik (67 Arap), Ivanovski, Bouadla

Bila je ovo jako dobra partija Zekićevih trupa koji su dominirali tijekom cijelog dvoboja, pa pogocima Lope i Grgića stigli do novih bodova. Osječani su još dva puta pogađali i okvir gola (Hajradinović i Grgić), dok je Slaven Belupo podbacio...

Lopa je odlično gađao izvana, pa lijepim udarcem postigao prvi prvenstveni pogodak ove sezone. Slaven Belupo je odmah mogao do izjednačenja, ali je Bouadla slabo tukao iz odlične pozicije.

Osijek je dominirao u završnici prvoga dijela, a farmaceuti su u tom periodu imali dosta sreće. Prvo je Hajradinović u 28. minuti nakon dobre kombinacije Grezde i Marića tukao u vratnicu, dok je devet minuta kasnije pokušaj Grgića s ruba kaznenog prostora zapeo na gredi. Gosti su se uspjeli spasiti, pa na poluvrijeme otići samo s jednim golom zaostatka.

I nastavak susreta pripao je domaćinu koji nije posustajao, već nastavio svim silama tražiti drugi pogodak.

Osječki desni bek Grgić sve je napravio sam, na rubu kaznenog prostora okrenuo dva suparnička igrača, pa lijevom nogom prizemno pogodio za 2:0. I do kraja utakmice igralo se samo pred vratima gostiju. Nogometaši Tomislava Ivkovića sasvim su potonuli i pomirili se s novim porazom, dok je Osijek postajao sve bolji.