Gorica postala novi prvoligaš kolo prije kraja natjecanja u Drugoj HNL

Nedjelja, 13. svibnja 2018. 21:46 Napisao/la  SC

Gorica je novi prvoligaš!

U utakmici 32. kola Gorica je na svom terenu odigrala neodlučeno (1:1) protiv Šibenika

Gosti su poveli u 20. minuti pogotkom Okechukwua, nekadašnjeg igrača Rijeke poniklog u Abuji.

Ojamaa je u 63. minuti postigao pogodak kojim je Gorica izjednačila i osigurala titulu prvaka.

Gorica je prvi put ostvarila prvoligaški plasman nakon niza neuspjeha, ali nije prvi put postala prvak.

U sezoni 2010/11 Gorica je bila prvak druge lige i zajedno s drugoplasiranim Pomorcem stekla pravo na plasman u Prvu HNL.

Međutim, Gorici i Pomorcu uskraćene su prvoligaške licencije, jer je trebalo spasiti Lokomotivu i Istru.

Rezutati 32. kola: Gorica - Šibenik 1:1, Dugopolje - Dinamo II 2:0, Sesvete - Lučko 2:1, Varaždin - Solin 6:0, Hajduk II - H. dragovoljac 1:1, Novigrad - Kustošija 0:1

Poredak: Gorica 61, Dinamo II 58, Varaždin 58....