EUROPSKA LIGA

Rijeka eliminirala Aberdeen, Gent protivnik u play-offu

Četvrtak, 15. kolovoza 2019. 22:42 Napisao/la  SC

Aberdeen - Rijeka 0:2. Lončar doveo Rijeku u vodstvo u 10. minuti, u 20. minuti isključen Ojo, u 32. minuti Čolak postigao drugi pogodak

Renato Punčec nije imao nikakvih problema sa Samom Cosgroveom

Europska liga - uzvratna utakmica 3. pretkola

ABERDEEN - RIJEKA 0:2

Stadion Pittodrie. Gledatelja: 15.000

Sudac: Harald Lechner (Austrija) 7

Strijelci: 0:1 Lončar (10), 0:2 Čolak (32)

Žuti kartoni: Ojo (6), Cosgrove (27), Campbell (67), Lončar (72), Main (89)

Crveni karton: Ojo (20, drugi žuti karton)

ABERDEEN: Lewis 5, Logan 5, McKenna 5, Considine 5, Leigh 5, Hedges 5,5 (75 Wilson -), Ferguson 5,5, Ojo 5, McGinn 5 (35 Campbell 5), Gallacher 5, Cosgrove 5 (53 Main 5)

RIJEKA: Prskalo -, Kvržić 7, Punčec 6,5, Župarić 6,5, Raspopović 6, Lepinjica 6, Capan 6, Halilović 6 (82 Iglesias -), Acosty 7 (82 Vuk -), Lončar 6,5 (75 Murić -), Čolak 6,5

Rijeka se plasirala u play-off Europske lige u kojemu će igrati protiv Genta!

Prema očekivanjima Rijeka se plasirala u play-off Europske lige lakše nego što se očekivalo prije uzvratne utakmice 3. pretkola protiv Aberdeena

U 10. minuti sve je bilo rješeno!

Acosty se probio desnom stranom, gdje je opet igrao već na Rujevici izgubljeni Leigh.

Vratio je Acosty loptu Kvržiću koji je preciznom dubinskom loptom u ravni prve vratnice pogodio utrčalog Lončara, bh-reprezentativac samo je postavio nogu i skrenuo loptu u mrežu - 0:1.

Rijeka je stekla tri pogotka prednosti što znači da je Aberdeen morao postići četiri pogotka da bi prošao u play-off!

Ubrzo je Rijeka stekla novu prednost.

U 20. minuti Ojo je zakasnio u startu na Capanu i dobio drugi žuti karton nakon što je u 6. minuti nagazio Acostyja.

Rijeka je počela igrati s igračem više i tri pogotka prednosti.

Momčad Aberdeena odmah je izgubila mentalnu stabilnost, uslijedile su minute u kojima je prevlavala nervoza domaćih igrača koji su počeli bezglavo srljati u namjeri da nešto učine silom!

Tipična reakcija tehnički i taktički sirove momčadi smireno je kažnjena u 32. minuti.

Brzu kontru u riječkoj trećini počeo je Acosty, koji je dotrčao s loptom do zadnje trećine i proigrao Kvržića na desnoj strani.

Uslijedila je nova asistencija kapetana Rijeke za najvišu tehničku ocjenu!

Pogodio je Kvržić znalački na drugoj strani Čolaka, koji je utrčao slijeva iza Logana i glavom loptu poslao u mrežu - 0:2.

Drugi pogodak jako je dobro došao Riječanima!

Ne zbog toga što je trebalo strahovati oko prolaza u play-off, nego zato što je umirio domaće igrače.

Splasnula je nervoza u momčadi Aberdeena, riječka momčad počela je mirno stajati u bloku i kontrolirati rezultat.

U prvom dijelu Aberdeen nije uputio ni jedan ozbiljan udarac prema vratima Prskala čime se pokazala točna procjena da je Rijeka u 3. pretkolu igrala protiv objektivno puno slabije momčadi nego što je najavljivao trener Igor Bišćan uoči obje utakmice.

Rijeka je mirno u drugom dijelu odradila pobjedu bez suviše napora i otpora Aberdeena, koji je u nastavku utakmice boravio u svojoj trećini.

Nije Rijeka kroz posjed lopte stvorila ni jednu šansu u drugom dijelu, ipak je lakše bilo igrati na kontre.

Inače, Igor Bišćan utakmicu je počeo u istom sastavu i rasporedu kao na Rujevici, jedino je Raspopović igrao umjesto ozlijeđenog Tomečaka.

Bišćanu je jedino bilo važno da i pristup bude isti, trener Rijeke dobro je pripremio igrače koji su izgledali vrlo stabilno i odlučno u duelima!

Protiv tako ustrojene Rijeke momčad Aberdeena s igračem manje pokazala je isto što je pokazala kada je bila kompletna!