Ponedjeljak, 14. svibnja 2018. 20:11 Napisao/la  SC

Žuti kartoni: Galilea, Grujević (Rudeš), Ćorić, Ademi (Dinamo)

Crveni karton: Gojak (Dinamo) 85 - drugi žuti karton

RUDEŠ: Čondrić, Franić (65 Vidović), Paez, Mesarić, Pavić, Galilea, Ivančić (90 Muić), Grujević, Kamenar (78 Segado), Anderson, Fazli

DINAMO: Zagorac, Rrahmani, Ademi, Perić, Lecjaks, Doumbia (51 Đurasek) - Soudani, Ćorić (88 Fiolić), Gojak, Hajrović (80 Budimir), Gavranović.

Nogometaši Rudeša pobijedili su novog hrvatskog prvaka Dinama s 1:0 u posljednjoj utakmici 35. kola.

Rudeš je u premijernoj sezoni u Prvoj HNL nakon Rijeke, Hajduka i Osijeka, srušio i Dinamo i to nakon što su modre dočekali špalirom zbog osvojenog naslova.

Dinamu je ovo četvrto kolo zaredom bez pobjede.

Rudeš je pobjedu osigurao prvim i jedinim udarcem u okvir gola koji je uputio Emanuel Anderson u 87. minuti.

Rudeš je u prvih 20-ak minuta dobro parirao modrima.

Dinamo je u 31. minuti zaprijetio iz prekida, Hajrović je pucao iskosa iz slobodnog udarca, Čondrić loptu odbio u korner.

Izet Hajrović opasan je bio i u 38. minuti, no Čondrić je spreman.

Einar Galilea izgubio je jednu loptu na sredini terena u 42. minuti, Hajrović se sjurio sam na domaće braniče.

Na kraju opasno tukao s 20-ak metara, lopta je iskliznula iz ruku vratara Čondrića, ali otišla pored vratnice.

Iz kornera je odmah ubacio Ćorić, a Soudani glavom tukao pored gola.

Rudešani su i u drugom dijelu bili motivirani, igrali čvrsto i organizirano, te Dinamo nije imao puno izglednih situacija.

Ćorić je u 67. minuti ubacio iz kuta, Rrahmani tukao glavom, a Čondrić upisao još jednu obranu.

Dinamo je završnicu susreta odigrao s deset igrača, nakon što je drugi žuti karton zaradio Gojak.