Dinamo u pretkolu protiv Saburtala iz Tbilisija, Osijek protiv CSKA iz Sofije

Utorak, 16. srpnja 2019. 22:26 Napisao/la  SC
Dinamo ide u Tbilisi

Dinamo će u 2. pretkolu Lige prvaka igrati protiv Saburtala iz Tbilisija momčad kojega je priredila veliko iznenađenje, eliminiravši u 1. pretkolu moldavski Sheriff koji vodi trener Zoran Zekić.

Iako je Sheriff pobijedio u uzvratu 3:1, Saburtalo igra protiv Dinama jer je u prvoj utakmici ostvario pobjedu 3:0.

Pogotke za Zekićevu momčad u uzvratu postignuli su Latifi (3) i Tambe (11), Margvelashvili (8) je postigao autogol....

Do 12. minute Sheriff je nadoknadio zaostatak od tri pogotka iz prve utakmice i više ni jednom nije uspio zatresti mrežu.

Prolazak u iduće kolo Saburtalu je osigurao Crnogorac Rolović pogotkom u 59. minuti.

U početnoj postavi Sheriffa bila su trojica hrvatskih igrača, Boban, Mužek i vratar Mikulić, Palić je ušao u 69. minuti

Od 74. minute Sheriff je igrao bez isključenog Slovenca Palčića, koji je dobio dva žuta kartona.

Osijek će u 2. pretkolu Europske lige igrati protiv CSKA iz Sofije, koji je uzvratnu utakmicu protiv Titograda u Podgorici odigrao bez golova.

U prvoj utakmici CSKA je pobijedio rezultatom 4:0.