Slovenija u finalu Eurobasketa nakon senzacionalne pobjede protiv Španjolske

Četvrtak, 14. rujna 2017. 23:29 Napisao/la  SC

Slovenija se plasirala u finale Eurobasketa.

U nevjerojatnoj utakmici Slovenija je pobijedila aktualnog prvaka Europe Španjolsku sa 92:72 i izborila je prvo veliko finale u svojoj povijesti.

Slovenci su tijekom priprema bilo glavni sparing-partner Hrvatskoj.

Igrali su Slovenci na turniru u Opatiji, igrali pripremne utakmice protiv Hrvatske u Ljubljani...

I ostvarili plasman u finale Eurobasketa lakoćom koja je plijenila pažnju.

U prvom poluvremenu Slovenci su pogodili 10 trica iz 15 pokušaja, nakon 20 minuta  imali su četiri koša prednosti (49:45).

U trećoj četvrtini otišli su na plus 12 koševa  i kasnije utakmicu mirno priveli kraju.

Slovenija u finalu igra protiv pobjednika utakmice Rusija - Srbija, koja se igra u petak.