Hrvatski košarkaši pobjedom protiv Luksemburga završili pretkvalifikacije

Srijeda, 02. kolovoza 2023. 23:03 Napisao/la  SC
Roko Prkačin
Roko Prkačin Foto: HKS

HKS je objavio sljedeću vijest:

Hrvatska košarkaška reprezentacija gostujućom pobjedom protiv Luksemburga 79-91 zatvorila je pretkvalifikacije za Eurobasket 2025 te s maksimalne četiri pobjede izborila mjesto u kvalifikacijama.

Luksemburg je na domaćem terenu, osim u prvoj četvrtini, bio ravnopravan protivnik Hrvatima kod kojih se osjetilo opuštanje nakon što je na semaforu brzo zasvijetlilo +15 (10-25)

To kao da je oduzelo obrambenu ozbiljnost Sesarovim izabranicima koji su u drugoj četvrtini primili 25 poena i sa +13 otišli na veliki odmor (37-50).

U trećoj četvrtini Hrvatska je održavala prednost između 15 i 20 poena te u posljednju dionicu ušla s prednošću 55-74, da bi u završnih deset minuta domaćini opasno priprijetili.

Na 3.50 prije kraja zaostajali su osam poena (74-82). Stvari je na svoje mjesto tricom vratio Toni Perković, ali je Alex Laurent odgovorio istom mjerom za 77-85. Štoviše, kod tog rezultata Luksemburžani propuštaju napad pa Toni Perković i Borna Kapusta stavljaju točku na i ove utakmice.

Toni Perković je s 23 poena bio prvi strijelac u hrvatskim redovima. Mateo Drežnjak je postigao 16, a Roko Prkačin 12 poena.

Novi izazovi hrvatske košarkaše očekuju od 12. do 20. kolovoza na pretkvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre u Istanbulu.

Protivnici Hrvatskoj biti će Belgija, Švedska i Nizozemska.

HRVATSKA: D. Drežnjak 8 (2-2), Kalajžić 4, Kapusta 8 (6-8), Mazalin 2, Perković 23 (4-5), Badžim, Branković 2, M. Drežnjak 16 (1-2), Filipović 8, Gnjidić, Ljubičić 8 (2-4), Prkačin 12 (1-1).