A-1 DERBI NA MAVRINCIMA

Kvarneru pripao triler, Ceranja promašio produžetak

Subota, 14. studenog 2015. 21:29 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 7. kola: Škrljevo - Kvarner 2010     89:92 (24:22, 24:15, 21:39, 20:16)

A-1 liga košarkaša - 7. kolo

ŠKRLJEVO - KVARNER 2010 89:92 (24:22, 24:15, 21:39, 20:16)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja 800

Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Nikola Perlić (Velika Gorica) i Goran Rogić (Zagreb)

ŠKRLJEVO: Surina 10 (1-2), Kus 25 (4-4), Jurica 7, Bilalović 1 (1-2), Juričić 7, Trbović, Perković 22 (4-6), Radunić 2, Ceranja 5 (1-4), Stipčić 2 (2-2), Rogić 8, Prostran

KVARNER 2010: Baković 17 (1-1), Verljačić 4 (2-2), Marić 9 (2-4), Jambrović 7, Vucić 1 (1-2), Marinelli 15 (9-12), Kučan, Vidmar, Špralja 27 (4-6), Olivari 2, Kalpić, Štemberger 10 (4-4)

Slobodna bacanja: Škrljevo 15-22 Kvarner 2010 23-31.

Trice: Škrljevo 8-15 Kvarner 2010 9-28

Skokovi: Škrljevo 23 Kvarner 2010 28.

Izgubljene lopte: Škrljevo 17 Kvarner 2010 14

Košarkaši Kvarnera 2010 pobjednici su  trilera na Mavrincima. Regionalni derbi sa Škrljevom ovisio je samo o jednoj lopti, onoj koju je u samoj završnici susreta za eventualni produžetak promašio Josip Ceranja. Kvarner je slavio na krilima odvažnije igre u nastavku susreta, a na pobjedi može zahvaliti Šimi Špralji, strijelcu dvadeset i sedam poena.

Domaćin je vodio kolo u prvoj četvrtini. U osmoj minuti momčad Aramisa Naglića imala je vodstvo od 21:13 na pogon dinamičnom dvojca Kus - Perković koji je u prvih deset minuta zabio dvadeset i dva od dvadeset i četiri poena Škrljeva. Kvarner je jedino vodstvo imao nakon početnog ubačaja Bakovića izvana, a upravo je momak iz Tomislavgrada zabio prvih šest poena gostiju.

Animozitet je u tijeku cijele utakmice bio na razini, momčadi su uredno do polovice četvrtina već bile u bonusu, bilo je borbe za svaku loptu, svaki posjed i šut.

Davor Kus je do prvog predaha ubacio četrnaest poena uz nepogrešiv šut s bilo koje pozicije na terenu. Riječka je momčad držala pristojan zaostatak sve do početka 13. minute kada Perković polaže za 30:23 i ponovo jezičac na vagi usmjerava bliže domaćoj strani dvorane.

I do polovice drugog perioda igre Kus i Perković zabili su devedeset posto škrljevskih koševa, za to vrijeme Marić je u gostujućim redovima imao šest ubačaja, a prvu tricu je po ulasku na parket bio stavio i Siniša Štemberger za 32:28.

Kus i Perković sredinom drugog perioda pošli su na kratkotrajan odmor, Kvarner se približio na dva koša zaostatka pa se Perković vrlo brzo vratio na parket. Nova je pomoć domaćinu stigla preko Surinine trice (37:31). S druge strane, u obrambenom segmentu Stipčić je u 17. minuti skupio tri prekršaja, no Surina je vezao i drugu tricu za novi odlazak na osam poena prednosti (40:32).

Škrljevčani su najveću prednost imali na 1.34 do kraja prvog poluvremena. Najprije je Surina svojom trećom tricom stavio na 45:35, a onda je Perković pogodio jedno bacanje za jedanaest koševa plusa nakon čega je dvorana na Mavrincima eruptirala.

Domaći su inače u prvom poluvremenu pogodili gotovo sve izvana (5-7), na tom podatku su i izgradili veći dio prednosti s poluvremena od jedanaest poena.

Kao i sam početak susreta i drugo je poluvrijeme tricom otvorio Baković za smanjenje Kvarnera na 48:40, što je nedugo zatim slobodnim bacanjima anulirao Rogić. Baš je bivši igrač Gorice kasnije zaradio nesportsku osobnu pogrešku zbog namjernog udaranja Marića, što je Kvarneru uz novu Bakovićevu (četvrtu) tricu omogučilo smanjenje na 54:50 nakon dvije io pol minute igre u nastavku.

Koševe je do isteka 23. minute stavio i Špralja što je nagnalo Aramisa Naglića da zove minutu predaha nakon što je u tri minute drugog dijela njegova momčad primila čak dvanaest poena.

Ipak, Kvarner je izjednačio Špraljinom tricom u 25. minuti (57:57), a domaća je momčad od tada pa do samog kraja utakmice bila u još jako malom broju navrata. Kvarner se najprije vratio u prednost (60:61) Špraljinim ubačajem, ne bi li se u strijelce nakon njega opet iza linije tri poena upisao Davor Kus.

Kus je u 28. minuti začudo - promašio jedan vanjski šut nakon čega je Kvarner krenuo u ofanzivu. Šime Špralja i Paolo Marinelli povezali su mini-seriju 0:4 čime je momak s Dugog otoka u osam minuta drugog poluvremena zabio impozantnih sedamnaest poena.

Nije prošlo dugo, a Kvarner se na krilima četvrtog Radunićevog faula i slobodnih bacanja Štembergera našao u vodstvu od 65:70. Do kraja treće četvrtine Škrljevo je primilo 39 poena, više nego u cijelom prvom poluvremenu. Štembergerovom tricom na zadnji se odmor otišlo s prednošću Riječana od 69:76.

Trice Jambrovića i Marinellija stavile su Škrljevo u neugodnu situaciju zajedno s podignutim intenzitetom u igri Kvarnera. U 32. minuti već je bilo 70:81, no do kraja susreta bilo je još mnogo raspoloživog vremena za igru.

Škrljevčani se poenima Kusa i Jurice vraćaju na 83:85 u 37. minuti, što domaćoj publici daje novi motiv za podstrek svojim igračima. U samu završnicu ušlo se s četiri vezana poena bivšeg Kvarnerovog prvotimca Mattea Juričića. Razigravač domaćih iz dva je prodora izvukao maksimum i na pedeset i dvije sekunde do kraja postavio rezultat na 89:88.

Kvarner je nakon petog Perkovićevog prekršaja do kraja zabio sva slobodna bacanja. Pogodili su Špralja i Štemberger, a na drugoj strani domaćin nije iskoristio svoj posljednji puni napad pa je pobjeda otišla na riječku stranu. Imao je priliku tricu za produžetak zabiti i Ceranja, no lopta je ostala na drugom obruču...